Збитків довкіллю на понад мільйон гривень завдали порушники на Хмельниччині | Поділля News
Новини
Екологія

Збитків довкіллю на понад мільйон гривень завдали порушники на Хмельниччині

Протягом 2021 року державні інспектори Хмельницького рибоохоронного патруля провели 637 рибоохоронні рейди та викрили 801 порушення природоохоронного законодавства, з яких 170 – грубі.

За цей період складено 349 протоколів за порушення правил рибальства, 106 – за незаконне придбання чи збут водних біоресурсів, шість – за виготовлення, збут, зберігання чи рекламу заборонених знарядь лову та вісім – за невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб. Крім цього, оформлено 162 акти виявлення та вилучення безгосподарського майна, згідно з якими вилучено 365 од. заборонених знарядь лову.

На порушників накладено штрафів на суму 33 184 грн. Збитки, завдані рибному господарству, склали 1 131 561 грн. Також у порушників вилучено 624 заборонені знаряддя лову, – повідомив керівник рибоохоронного патруля Андрій Полудняк.

До судів направлено 270 адміністративних справ для притягнення винних осіб до відповідальності. Також за матеріалами Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Хмельницькій області правоохоронними органами відкрито 18 кримінальних проваджень щодо незаконного зайняття рибним промислом.

За інформацією пресслужби рибоохоронного патруля, зокрема, 13 грудня 2021 року Хмельницький рибоохоронний патруль спільно з працівниками Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області виявили двох порушників, які здійснювали незаконний вилов риби із дерев’яного човна за допомогою сітки. Інцидент стався на річці Хомора, у селі Юровщина Шепетівського району Хмельницької області. Чоловіки виловили 122 карасі сріблястих. Завдано збитків у розмірі 192 882 грн.

Також впродовж 2021 року державні інспектори регулярно виявляли продаж риби без документів на ринках області. З порушеннями торгували у смт Сатанів, смт Стара Синява, смт Летичів, містах Кам’янець-Подільський, Дунаївці, Деражня, Шепетівка, Нетішин та Хмельницький.

На всіх порушників складені протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 88-1 КУпАП. Матеріали справ передано до судів за місцем скоєння правопорушення для притягнення винних осіб до відповідальності.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook