Новини
Увага!

В СБУ зробили заяву щодо штучного зростання кількості повідомлень про псевдомінування

За інформацією Служби безпеки України, повідомлення про псевдомінування – поширений інструмент в умовах гібридної агресії. Таким чином намагаються створити напругу та панічні настрої в суспільстві.

Нагадаємо, вчора у Хмельницькому правоохоронці перевіряли повідомлення про ймовірне замінування школи №6, розташованої неподалік управління УСБУ у Хмельницькій області. Вибухівку правоохоронці не знайшли, проте навчальний процес був зірваний, а хмельничан невідомі особи, які повідомили неправдиву інформацію, змусили похвилюватися.

Напередодні у Міністерстві внутрішніх справ отримали листа, в якому йшлося про закладення вибухонебезпечних предметів у школах трьох міст. Всі ці повідомлення також не підтвердилися.

Зважаючи на збільшення кількості подібних повідомлень, в СБУ зробили офіційну заяву.

Останнім часом у публічній площині фіксується збільшення повідомлень про нібито мінування важливих об’єктів соціальної сфери по всій території України. У результаті ретельних перевірок з боку СБУ, НацПолу та інших уповноважених на це органів державної влади ці повідомлення не підтверджуються на практиці, а мають на меті створити напругу й панічні настрої в суспільстві.

Звертаємо увагу: повідомлення про псевдомінування – поширений інструмент в умовах гібридної агресії, котру Російська Федерація веде проти України. За таких умов вкрай важливо, аби українське суспільство чітко це усвідомлювало.

Закликаємо громадян зберігати спокій. І окремо звертаємось до ЗМІ з проханням ретельно перевіряти подібну інформацію, аби зі свого боку не сприяти реалізації ворожих спеціальних інформаційних операцій.

Служба безпеки України і, зокрема, Антитерористичний центр при СБУ, разом з Національною поліцією в рамках свого функціоналу щоденно відпрацьовують кожне з таких повідомлень.

Ми відкриті до комунікації зі ЗМІ та готові за потреби оперативно надавати суспільству перевірену та актуальну інформацію. Разом ми зможемо ефективно протидіяти шкідливим інформаційним впливам гібридної війни, – йдеться у повідомленні пресслужби СБУ.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook