Новини
Події

Хмельниччину з робочим візитом відвідала керівниця НСЗУ

Особливості фінансування медичних закладів Національною службою здоров’я України у 2022 році обговорили сьогодні під час робочої зустрічі з керівницею НСЗУ Наталією Гусак  голова обласної ради Віолета Лабазюк та заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Ткачук.

У ході розмови було обговорено можливості та перспективи укладання договорів на пакети медпослуг за програмою медичних гарантій у 2022 році, структуру та особливості функціонування медичної галузі Хмельницької області, актуальні питання взаємодії медичних закладів із НСЗУ, а також роль місцевої влади у забезпеченні ефективної та дієвої моделі функціонування медичних установ.

До діалогу активно включались присутні на зустрічі директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця,  голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігій, молоді та спорту Віктор Бурлик,  заступник Хмельницького міського голови Олег Шинкарук, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Микола Завроцький.

За словами Наталії Гусак, програма медичних гарантій, що діє в Україні, у 2022 році передбачає 38 пакетів послуг. Її бюджет цьогоріч зріс на 34 мільярди і складає понад  157 мільярдів гривень. За кожним пакетом послуг  передбачений  певний обсяг медичної допомоги, яку лікарня має надати пацієнту безоплатно. Серед пріоритетів на 2022 рік – лікування інсульту та інфаркту, дослідження для раннього виявлення онкології, медична допомога породіллям, медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках.

Заклади охорони здоров’я Хмельниччини, які підписали в 2021 році з НСЗУ пакети по наданню медичних послуг, отримали на фінансування майже 4,5 мільярда гривень, які було спрямовано на оплату праці, придбання медикаментів, продуктів та оновлення матеріально-технічного стану.

Ми докладаємо всіх зусиль, аби медичні послуги ставали для пацієнтів  якіснішими та доступнішими. Тому налагоджена та конструктивна співпраця Національної служби з місцевою владою в цьому питанні – в пріоритеті! Адже пацієнт буде задоволений, якщо допомогу йому надаватиме задоволений лікар та задоволена медсестра, – вважає  Наталія Гусак.

Очільниця НСЗУ подякувала керівництву області за підтримку та розуміння. Адже якщо Національна служба охорони здоров’я оплачує медзакладам пакети послуг, то витрати на енергоносії, комунальні платежі “лягають на плечі” обласного та місцевих бюджетів. А цьогоріч депутатським корпусом обласної ради передбачено понад 360 мільйонів гривень коштів обласного бюджету саме на галузь охорони здоров’я.  

Крім того, за ініціативою голови обласної ради уже другий рік поспіль на теренах області успішно реалізовуються дві обласних програми – програма розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Хмельницької обласної ради та  програма централізованого забезпечення медичних закладів медичним обладнанням, медикаментами та виробами медичного призначення. В рамках цих програм з обласного бюджету виділяються додаткові кошти для комунальних медичних  закладів.

На сьогодні в управлінні обласною радою перебуває більше сотні комунальних об’єктів – і третина з них – заклади охорони здоров’я.  Без перебільшення хочу сказати, що кожен з головних лікарів, які зараз очолюють наші медзаклади – це кваліфіковані та ефективні управлінці, які перебувають на своєму місці, – зазначила Віолета Лабазюк. – Для керівництва та депутатів обласної ради на сьогодні є важливою метою забезпечення фінансування цих закладів, аби надалі вони мали змогу надавати якісні послуги населенню та ставали конкурентноспроможними”.

Під час робочого візиту на Хмельниччину голова Національної служби здоров’я України провела нараду з керівниками медичних закладів. У розмові з ними Наталія Гусак звернула увагу колег на такі актуальні питання роботи як електронна інформаційна система охорони здоров’я, відповідність медичного персоналу, забезпеченість матеріальною базою, раціональне використання медикаментів, оптимальний обсяг пацієнтів на одного лікаря за кількістю підписаних декларацій, готовність до третьої хвилі коронавірусної хвороби.  Окрім того, посадовиця закликала хмельницьких фахівців долучатись до числа експертних груп й обговорювати стратегічний план розвитку системи охорони здоров’я населення.

Також, Наталія Гусак ознайомилась з роботою кількох комунальних некомерційних підприємств – Хмельницької інфекційної лікарні, Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби за СНІДом та Хмельницької міської лікарні.

За інформацією пресслужби Хмельницької обласної ради


PR
Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook