Новини
Кам'янець-Подільська міська

У Кам’янці-Подільському за допомогою дронів шукали ворожі мітки

Сьогодні над Кам’янцем-Подільським літали українські дрони. Це муніципальні дрони, а також дрони волонтерів, які допомагають у пошуку міток. Військові та поліція поінформовані про ці польоти.

З цієї інформації розпочав своє чергове звернення ранком 27 лютого Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Посітко.

Аналізуючи ситуацію із учорашнім сигналом про повітряну тривогу, коли, як виявилося, мешканці окремих районів його не почули, влада провела оперативну нараду та зробила висновки. Почали виправляли недоліки вже вчора ввечері, продовжили нинішнім ранком.

Ми додатково встановили три сирени в різних куточках нашого міста, наголосив він. І відповідно станом на сьогодні ситуація виправлена. Дай Бог, щоб ми не мали потреби в її ввімкненні, але в разі потреби вони спрацюють,підкреслив Михайло Посітко.

До речі, в роботі сирен є й технологічні нюанси: вони починають працювати на повну потужність лише хвилин за п’ять після ввімкнення. Насправді, в Кам’янці їх включили лише на хвилину-півтори, тому вони не «вийшли» на максимум. Про ці нюанси роботи техніки кам’янчани повідомили в Хмельницький, щоб і решта регіонів врахували ці технологічні моменти.

Також проведена робота з Духовною радою міста, тому дзвони у церквах Кам’янця битимуть на сполох в разі небезпеки.

Михайло Посітко розповів, що міста-побратими Кам’янця не залишилися осторонь біди, яка впала на країну, та підготували допомогу, що вже прямує до України.

 За офіційними даними, до міста прибули вже три тисячі біженців, хоча, можливо, ця цифра й удвічі більша, якщо врахувати неофіційний потік. Причому частина переселенців призовного віку «не дуже гідно себе поводить». Інформація про них має надходити до військкоматів, їх залучатимуть до робіт на будівництві укриттів, чергуваннях тощо.

Вночі в місті встановлені блок-пости, на яких чергують бійці терооборони. Причому загін повністю укомплектований і отримав зброю.

Ми допомагаємо загону: передали форму, термобілизну тощо на загальну суму 200 тисяч гривень, – зазначив міський голова.

Наразі розпочинається процес формування другого батальйону територіальної оборони, тому всі кам’янчани, хто хоче захищати державу, мають можливість вступити до його лав.

Нагадаємо, сьогодні дрони також піднімали у Хмельницькому – також для пошуку ворожих міток.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook