Новини
Екологія

У лісах Хмельниччини розпочався сезон тиші

Крім заборони на відвідування лісів, яка почала діяти в Україні загалом, і на Хмельниччині зокрема, від початку квітня стартував також сезон тиші, який передбачає низку обмежень та заборон для населення. Триватиме він до 15 червня.

Разом з тим, зважаючи на воєнний стан, низку заборон, які передбачені для цього періоду, скасовано. Їх перелік озвучили у Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області.

Так, під час дії воєнного стану у сезон тиші скасовуються такі обмеження :

  • виконання робіт, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою;
  • здійснення всіх видів рубок лісових ділянок, що належать до відтворювальних ділянок відповідно до упорядкування мисливських угідь, високогірних лісів, приполонинних лісів, лісів у ярах, балках і річкових долинах, лісових ділянок на схилах ярів, балок, обривів, осипів і зсувів, берегозахисних ділянок, лісових ділянок навколо витоків річок, уздовж межі з безлісною місцевістю, лісів у мокрих та сирих типах лісорослинних умов, у межах територій природно-заповідного фонду;
  • меліоративного вилову біоресурсів, здійснення науково-дослідного, науково-конструкторського, науково-промислового лову із залученням технічної бази промислових рибальських підприємств, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Мешканцям Хмельниччини вкотре нагадали, що після заборони населенню відвідувати ліси на території області, доступ у них дозволений лише Відтак, у лісах можна перебувати лише працівникам лісництв, військовим, представникам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, постійним лісокористувачам під час виконання ними службових повноважень.

Просимо допоки відмовитись від відпочинку на природі та пікніків. Пам’ятайте, усе це – заради безпеки кожного з нас! Віримо в ЗСУ, які виженуть всіх «каталізаторів шуму» з лісів та України! – йдеться у повідомленні.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook