Новини
Суспільство

Овочі на Хмельниччині подорожчали в півтора раза

В березні інфляція на Поділлі становила 3,1%; а загалом з початку року ціни зросли на 5,8%. Найшвидшими темпами збільшувалася вартість овочів – на 52,4% за перший квартал.

Продукти з початку року загалом стали дорожчими на 7,9%, а за перший місяць весни – на 3,6%. Найбільше за місяць – на 20,9% – подорожчали фрукти. У межах 7,1–4,2% підвищились ціни на рис, кисломолочну продукцію, соняшникову олію, овочі, цукор, маргарин. Водночас зниження цін відбулось на м’ясо птиці (на 1,6%) та яйця (на 0,5%). Як бачимо, навіть під час війни дещо дешевшає. Причому яйця з початку року втратили в ціні 4,2%.

Певне зростання тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зумовлено підвищенням цін на оренду житла, його утримання та ремонт – на 11,3% та 1,9% відповідно.

Ціни на транспорт у цілому зросли на три відсотки внаслідок подорожчання проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 6,9%, причому в міжміському автобусі – на одну п’яту; а також палива та мастил – на 4,3%.

Одягнутися наразі коштує на одну десяту дорожче, ніж місяць тому. Одяг та взуття подорожчали на 9,4%: взуття – на десять відсотків рівно, одяг – на 8,7%. Зниження цін на 0,1% відбулось у сфері відпочинку та культури, поінформували в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області.

Автор: Костянтин Зварич

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook