Новини
Освіта

Шкіл на Хмельниччині меншає з року в рік

Закладів середньої освіти на Поділлі за останні чверть століття стало майже вдвічі менше. Якщо в навчальному році 1996-97 їх налічувалося 1091, то в поточному навчальному році – лише 578.

Протягом перших двадцяти років Незалежності кількість шкіл, якщо і зменшувалася, то незначно: їх нараховувалося більше тисячі. До прикладу, ще в 2008-09 навчальному році юні подоляни відвідували 1033 середні навчальні заклади.

Тобто, як видно зі статистики, зміни були, але не суттєві. Затим розпочалося більш стрімке скорочення. Скажімо, десять років тому в області працювали ще 888 шкіл, п’ять років тому – 756.

Можна, звісно, нарікати, що влада закриває освітні заклади, але, будемо відверті, через негативну демографію в нас і школяриків дедалі меншає. Якщо згадано 1996-97-го навчального року до школи ходили 217,8 тисячі дітлахів, то за десять років – вже 168,4 тисячі. Діточок поменшало на чверті, а кількість шкіл, нагадаємо, практично не змінювалася.

Й надалі кількість школярів-подолян поступово зменшувалася. Так, десятиліття тому за партою сиділи 131,5 тисячі юнаків і юнок, п’ять років тому – 129,2 тисячі. До речі, навчальний рік 2013-14 – «точка мінімуму» за кількістю школярів – 127,3 тисячі. Мабуть, зміни в термінах перебування за шкільною лавою призвели до поступового зростання цього показника в останні роки. Цьогоріч на Поділлі навчаються 138,8 тисячі юних подолян.

Звісно, скорочення шкіл і зменшення кількості учнів призвели до змін чисельності педагогічного складу. Якщо чверть століття тому молодь виховували 21,7 тисячі вчителів, то в поточному навчальному році – 15,9 тисячі педагогів, повідомили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області.

Нагадаємо, у Хмельницькому запрацював перший освітній хаб – платформа, що допомагає визначитись з професією, а також почати заробляти на життя новою справою.

Автор: Костянтин Зварич

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook