Мешканці Хмельниччини через паніку та фейки пачками скуповують сіль
Поки одні мешканці Хмельниччини влаштовують ажіотаж на заправках, подекуди блокуючи громадському транспорту доступ до зупинок, інші, не обтяжені автівками та пов’язаними з цим проблемами, створюють собі інші, активно перебуваючи в пошуках солі. Її, нагадаємо, останнім часом суттєво поменшало на прилавках. Щоправда, не через те, що її бракує, а через штучно створений дефіцит. Спростовувати фейки, пов’язані із сіллю, доводиться навіть начальнику Хмельницької обласної військової адміністрації.
Нагадаємо, до квесту “де є бензин?” на цьому тижні додався ще один: “Де є сіль?” Причини тимчасового зникнення солі з прилавків магазинів та ринків пояснювали у Держпродспоживслужбі. Пояснювали ситуацію і на ДП “Артемсіль”, яке до квітня місяця було одним з найбільших її виробників в Європі, але через вторгнення російських військ призупинило свою роботу.
Чергове роз’яснення та спростування фейків, які мають на меті створити паніку та дестабілізувати ситуацію в країні, опублікував сьогодні у своєму телеграм-каналі навіть начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій.
Проте, замість дослухатися до голосу розуму та припинити грати на руку підприємцям, які, користуючись ажіотажем, підвищують ціну на цей, необхідний, але не в таких масштабах, продукт, мешканці Хмельниччини активно бігають по ринках, магазинах та супермаркетах, та затарюються сіллю по максимуму. У Хмельницькому цей максимум, в залежності від торгової точки, становить від 3 до 5 пачок. Тож саме по стільки найпанічніше налаштовані громадяни її купують. І не виключено, що дехто – не один раз.
Хмельничани кажуть, що разом із сіллю з прилавків змітають також соду та оцет. Принаймні, у деяких магазинах їх вже не знайти.
Активно скуповують сіль не лише у Хмельницькому. Одна з мешканок Шепетівки у коментарі виданню День за днем, поділилася результатами своїх закупів:
Купила 15 кг «імпортної» солі по 22 грн за кілограм, шість пляшок оцту, також по 22 грн, і пару пачок соди. Все це занесла додому за три рази. Дорого, але тепер можу бути спокійна.
Звісно, не за горами сезон закруток, і сіль, а разом з нею й оцет, будуть потрібні. Особливо зважаючи на те, що в країні війна, і українцям радять більше саджати городини, а, відповідно, і більше робити консервації. Проте це не означає, що її потрібно купувати пачками, ящиками або навіть мішками.
У соцмережах тим часом традиційний флешмоб “на тему” триває, адже дефіцит солі – проблема, яка торкнулася не лише Хмельниччини.
Чим замінити сіль у стравах
Добова норма солі для дорослих та дітей старше 11 років – 6 грамів, тобто 1 чайна ложка. Одній людині кілограмової пачки солі, таким чином, вистачить на 166 днів. Або на 5,5 місяця.
Замінниками солі можуть бути:
- Сік лимона. Може замінити сіль не лише в салатах, а й під час приготування м’ясних страв.
- Соєвий соус. Бажано споживати соус без додавання консервантів і не більше двох столових ложок за день.
- Часник – можна використовувати як свіжий, так і в порошку.
- Морські водорості містять багато морської солі, вітаміни та йод. Їх можна висушити, подрібнити в кавомолці та посипати цим порошком страви.
- Набори сушених овочів.
- Спеції – перець, кріп, петрушка, базилік, орегано, естрагон, розмарин, куркума, майоран, кмин, коріандр, каррі, паприка.
- Певною мірою замінити сіль може оцет, головне – не переборщити з кислотою. також фахівці радять використовувати більш м’які варіанти – яблучний, бальзамічний, виноградний.
- Хрін, імбир також можуть замінити сіль та спеції, а також зміцнять імунітет.
- Замість солі у стравах можна використовувати солоні огірки, мариновані помідори. Продукти можна з’їсти, а маринад, що залишився, використати у супі чи другій страві.
- Солити страви можна спеціями для супів, можна використовувати бульйонні кубики, в яких міститься дуже багато солі, а також глутамат натрію.
Також не варто забувати, що надмірне вживання солі є причиною серцево-судинних захворювань, рівень смертності від яких в Україні за статистикою – один з найвищих.
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook