Новини
Освіта

Близько тисячі дітей-переселенців навчатимуться у школах Хмельницької громади

Понад 3 тисячі першокласників вже зарахували у навчальні заклади Хмельницької громади. Документи прийматимуть і надалі. У департаменті освіти та науки сподіваються, що до початку нового навчального року повернуться діти, які наразі перебувають за кордоном.

1 червня у Хмельницькому завершили прийом документів від батьків першокласників. Цієї осені вперше переступлять поріг навчальних закладів понад три з половиною тисячі дітей.

За словами в.о. директора департаменту освіти та науки Ольги Кшановської, ця цифра значно менша, ніж очікували.

Ми розуміємо, що деякі батьки не змогли приїхати або повернутися в нашу тергромаду, аби написати заяву. Тому це перший етап зарахування. Впродовж літа ще будуть масові зарахування, тому що деякі класи ще не набрані повністю, є багато вільних в деяких мікрорайонах, – каже посадовиця.

До цифри у 3 656 осіб входять також внутрішньо переміщені діти.

Ми також розуміємо, що протягом літа вони або поїдуть від нас, або будуть залишатися в нашій громаді, – каже Ольга Кшановська.

Найбільше першокласників традиційно планують прийняти навчальні заклади у мікрорайоні Озерна. Тому для них розглядають можливість навчання у дві зміни. Однак усе залежатиме від ситуації в країні.

Аби навчальні заклади працювали в очному режимі, потрібно також створити всі умови для перебування в укриттях. Наразі не усі школи мають такі приміщення. Тому у департаменті освіти розглядають механізми розміщення дітей у випадку небезпеки в укриттях у приміщеннях, розташованих поблизу шкіл. Крім того, повноцінний очний формат навчання залежатиме від місткості укриттів. Якщо на всіх учасників навчального процесу місця в укриттях не вистачатиме, частині школярі доведеться вчитися в другу зміну. Також у департаменті розглядають варіант змішаної форми навчання.

Зважаючи на війну та зміни у законодавстві, документи від батьків першокласників прийматимуть до 31 серпня.

Відео: МТРК Місто

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook