У Хмельницькому відкрили кризову кімнату для постраждалих від домашнього насильства (ФОТО)
Кімнату кризового реагування для осіб, які постраждали від домашнього насилля або насилля за ознакою статі у Хмельницькому відкрили в межах проєкту «Трамплін до рівності».
У кімнаті кризового реагування можна отримати короткостроковий прихисток від кривдників, включаючи перебування разом з дітьми, а також психологічну та юридичну допомогу. Адреса кімнати не розголошується з метою безпеки.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/08/kry-zova-02.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/08/kry-zova-03.jpg)
Кризова кімната одночасно може прийняти до 7 осіб. Її головними призначеннями є забезпечення постраждалих місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування, надання первинної психологічної допомоги та перенаправлення клієнток до інших надавачів послуг у сфері домашнього насилля – соціальних служб, медичних та юридичних установ, – повідомляють у пресслужбі Хмельницької міської ради.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/08/kry-zova-04.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/08/kry-zova-05.jpg)
У Кризових кімнатах гарантується цілодобова допомога та, за необхідністю, надається можливість переїхати до довгострокового притулку. Кризові кімнати відповідають всім санітарно-гігієнічним нормам та мають все необхідне для тимчасового проживання.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/08/kry-zova-06.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/08/kry-zova-08.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/08/kry-zova-07-1.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/08/kry-zova-10.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/08/kry-zova-11.jpg)
Як зазначив у своєму телеграм-каналі Хмельницький міський голова, вартість цього проєкту – 1 мільйон 260 тисяч гривень. Кошти на проєкт – грантові (безповоротні). Та додав: з початку 2022 року поліцією зафіксовано 138 випадків домашнього насильства.
Реалізували проєкт у Хмельницькому за співпраці міської ради, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), ГО «Ініціатива», ГО «Тепло рідних сердець», за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу віцепрем’єрки з питань євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції.
ДОВІДКА
UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: https://ukraine.unfpa.org/ Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.
Проєкт “Трамплін до рівності”, що фінансується Швецією, спрямований на зміну соціальних норм та відмову від гендерних стереотипів в освіті, на роботі, вдома, у житті громади та створення сприятливого середовища, а також зростання суспільного попиту на просування рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків в Україні. Дізнатись більше про проєкт https://www.youtube.com/watch?v=wdm1eKAVnB4
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook