Новини
Суспільство

«Поселення зі сходу» утворилося в громаді на Кам’янеччині (ВІДЕО)

Новодунаєвецька громада, що на Хмельниччині, прийняла у себе понад 200 людей з Донецької та Луганської областей. Більшість із них планує почати тут усе спочатку. Громада допомагає з житлом, а люди думають про те, щоб розвивати фермерство та крафтове виробництво.

У Новодунаєвецькій громаді утворилося поселення мешканців східних регіонів України. Тут живуть переселенці з Донецької та Луганської областей. Люди облаштовують житло та думають, який бізнес добре піде у селі.

Новодунаєвецька громада прихистила понад дві сотні людей. Більшість з них привіз волонтер Антон Черьомушкин разом зі своєю командою.  В перші дні війни він з родиною виїхав з рідного Слов’янська.

Через друзів дізнався, що є таке село Лошківці у Хмельницькій області. Перевіз сюди свою родину та почав працювати волонтером. Возив гуманітарну допомогу на схід – до Слов’янська, Краматорська та населених пунктів у прифронтовій зоні. Звідти забирали людей, евакуювали, привозили сюди, розселяли, – розповідає Антон.

Разом з владою громади привели до ладу 10 будинків для переселенців. Їх віддали переселенцям місцеві мешканці.

У декількох будинках робили косметичний ремонт. Підключили Інтернет, світло, газ. Все, щоб люди могли комфортно пережити війну, – розповідає волонтер.

Також громада віддала переселенцям приміщення сільського дитячого садочка. Туди привезли 30 нових матраців, встановили душову кабіну, пральну машину. Міська влада надала дрова для котельні, щоб було опалення.

Допомагати «східному поселенню» зголосилася і сусідня Солобковецька громада. Там на потреби переселенців віддають приміщення старої лікарні та школи, а ще – 18 гектарів землі.

Тут переселенці хочуть посадити сади та зробити теплиці.

Ось ця ділянка – під тепличний бізнес, трохи далі, в тій стороні, є ще ділянка – 17 гектарів, на якій можна посадити сади: вишні, груші, яблука. А потім робити крафтове виробництво соку, варення. Все з натуральних інгредієнтів, – ділиться планами Антон Черьомушкин.    

Також є проєкт, як переобладнати старі приміщення під гуртожиток для людей. На це потрібно приблизно три мільйона гривень.

Переселенці шукають кошти, а наснаги додають мрії про майбутній фруктово-овочевий бізнес.

Як все облаштували у громаді для переселенців – дивіться у відео ШоТам?

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook