Новини
Бізнес

Вивезення цукру та кондитерки з Хмельниччини зросло у понад 2 тисячі разів

Експорт товарів з Поділля за вісім місяців становив 440,5 мільйона доларів, що на 15% менше, ніж за січень-серпень минулого року. Імпорт натомість зріс на 4,6% до 403,4 мільйона доларів. Позитивне сальдо склало 37,1 мільйона. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,09 (у торішньому січні – серпні 1,34).

Майже половину експорту Хмельниччини – 42,4% від загального обсягу – становили продукти рослинного походження. Їх вивезено на 186,9 мільйона. Щоправда, це майже на чверть менше, ніж за вісім місяців торік. Агресія та перекриття портів у першому півріччі досі даються взнаки. Так, експорт зернових культур становив 148,9 мільйона, що на 26,4% менше, ніж минулоріч за відповідний період.

Щоправда, маємо й стрімке зростання за окремими групами товарів. Так, алкогольні і безалкогольні напої та оцет ми експортували на 16,2 мільйона, що в 17 разів більше, ніж у торішньому січні-серпні. Цукру і кондитерських виробів з цукру подільський бізнес вивіз на 3,9 мільйона, що в понад дві тисячі разів більше (для допитливих – 243764,1% у порівнянні з минулорічним відповідним періодом).

У товарній групі молоко та молочні продукти, яйця птиці; натуральний мед зростання становило 82%. Продукції експортовано на 22,1 мільйона. Причому меду ми поставили іноземним партнерам приблизно вдвічі більше, ніж минулоріч.

Під час війни статистичні дані щодо країн-партнерів, на жаль, у експорті не оприлюднюються (до речі, взагалі вся статінформація в нинішній скрутний час обмежена), тому проаналізувати, хто купив наш солодкий продукт, не можна.

Також значущою статтею подільських товарів, що закуповували закордонні партнери, окрім продовольства, цьогоріч також були машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання. Продано на 47 мільйонів, що на 9,4% менше, ніж торік. Як повідомили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області, експорт меблів також знизився – на 8,9% до 26,3 мільйона.

Автор: Костянтин Зварич

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook