Новини
Інфраструктура

У “Хмельницькобленерго” прокоментували скасування графіків відключення світла

Вчорашній масований ракетний обстріл не лише завдав шкоди об’єктам інфраструктури у декількох регіонах України, а й вніс певний хаос в інформаційний простір. Мешканці Хмельниччини, які останнім часом терпляче чекали зрозумілих графіків відключень світла, отримали від “Хмельницькобленерго” та “Укренерго” інформації, що суперечили одна одній.

Графіки погодинних відключень електроенергії мали запрацювати від 6 ранку вчора, 30 жовтня. Про те, що на початку тижня графіки будуть, днями повідомляв мешканців Хмельниччини начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій. На офіційному сайті “Хмельницькобленерго” інформація про графіки відключень вчора була оприлюднена, проте в той же час в Укренерго повідомили, що “стабілізаційні графіки погодинних відключень в усіх регіонах скасовані”. Тож мешканці Хмельниччини вкотре опинилися у підвішеному стані, не знаючи, чи чекати їм відключень за опублікованими графіками, чи ні.

Ясність внесли в “Хмельницькобленерго” згодом. Відповідаючи на запитання в коментарях, у товаристві підтвердили, що графіки “на цю годину – скасовані, це є наслідком вранішніх атак”. Разом з тим, нехтувати оприлюдненою інформацією не радять, адже “це не заважає споживачам ознайомитися із графіками, перевірити, в якій вони черзі. Дію графіків може бути відновлено”.

Виникли питання у споживачів і щодо того, чому одні вулиці у графіках вказані двічі, а то й тричі, тобто мешканці будинків, розташованих на них, потрапляють у дві або три черги, а інші вулиці згадуються лише раз.

Якщо вулиця фігурує в декількох чергах, то будуть відключатися різні її ділянки,прокоментували у “Хмельницькобленерго.

І хоч графіки відключень поки що скасовано, та вчора частина хмельничан, як і інших мешканців області, знову провела без світла деякий час. Проте вчора ж в Укренерго попереджали, що локальні обмеження споживачів в межах областей можуть відбуватися. Це необхідно для ліквідації аварій, спричинених наслідками ракетних обстрілів.

Питання і відповіді

У Хмельницькобленерго відповіли на найпоширеніші запитання, які надходять від споживачів.

1. НЕК «Укренерго» зупинило дію Графіків погодинних відключень. Навіщо ви їх опублікували?

Дію графіків погодинних відключень (ГПВ) поки призупинено, але не скасовано зовсім. ГПВ можуть запроваджуватися оперативно, після отримання відповідної вказівки від НЕК «Укренерго». Тим часом споживачі можуть проглянути графіки та зорієнтуватися коли у них можливі відключення.

2. Як зрозуміти коли у мене можливе відключення згідно з Графіком погодинних відключень?

Натисніть на розділ «Відключення» на головній сторінці сайту АТ “Хмельницькобленерго” https://hoe.com.ua/page/informatsija-vidkljuchennja, відкрийте графік відповідного РЕМ, знайдіть свою адресу. В ГПВ буде зазначено чергу, до якої адреса відноситься. Тоді прогляньте таблицю із чергами: в які години та яка черга може бути відключена. Періодично переглядайте інформацію, вона може змінюватися.

3. Якщо вулиці немає в жодній черзі ГПВ?

Отже, ця вулиця поки не потрапила до Графіку погодинних відключень. Ймовірно вона заживлена від того ж приєднання, що і об’єкти критичної інфраструктури: лікарня, поліція, водоканал тощо. Такі об’єкти вимикаються в останню чергу. Варто періодично переглядати ГПВ, він може змінюватися.

4. Моя адреса не зазначена в ГПВ, але відключення було.

Необхідно зрозуміти, що енергосистема працює в нештатному режимі, живлення області здійснюється по тимчасовим схемам. Тому цілком можливі аварійні відключення, в тому числі і в суміжних областях. Крім того, можуть застосовуватися Графіки аварійних відключень за вказівкою НЕК «Укренерго».

5. Чому моя вулиця зазначена в двох чи трьох чергах?

Це означає, що різні частини вулиці заживлено від різних приєднань. Двічі чи тричі вулиця не буде відключатися, будуть відключатися різні її частини. На жаль, ми не можемо наразі опублікувати більш деталізований графік.

6. Чому відключення за моєю адресою тривало не 4 години, а всі 7?

Тривалість відключення залежить від стану об’єднаної енергосистеми України, від розпорядження диспетчера НЕК «Укренерго», від тривалості тривог, якщо вони є, від складності аварійної ситуації, якщо вона призвела до відключення.

7. Відключення будуть відбуватися виключно відповідно до Графіку погодинних відключень?

На жаль, ні. Окрім ГПВ можуть бути застосовані Графіки аварійних відключень, обмеження споживання потужності та електричної енергії. Може відбутися аварійне відключення, внаслідок пошкоджень електромереж або погіршення погодних умов.

8. Як мені дізнаватися детальнішу інформацію про відключення?

У розділі «Відключення» на головній сторінці офіційного сайту АТ “Хмельницькобленерго” ви можете дізнатися до якої черги відноситься ваша адреса і коли буде відключення у випадку застосування Графіків погодинних відключень.

Крім того, повідомляють у “Хмельницькобленерго” можна зателефонувати до кол-центру за номерами: 067 250 50 62; 066 650 50 62; 0800 50 50 62; (0382) 75 52 00; 067 010 50 62 та дізнатися причину відключення, очікуваний час відновлення розподілу. Разом з тим, у випадку настання аварійного відключення, ця інформація є не одразу. Оперативний персонал здійснює пошук ушкоджень, визначає необхідний час на усунення пошкоджень і лише тоді може надати інформацію про причини відключення та очікуваний час відновлення.

Якщо ви зареєструєтеся в «Особистому кабінеті споживача енергоресурсів» та зафіксуєте в розділі Комунікації свою поштову скриньку або номер телефону, то вам надходитимуть повідомлення із зазначенням очікуваного часу відновлення розподілу. До речі, минулого тижня в роботі сервісу відбувся збій, наразі сервіс працює надійно, повідомили в “Хмельницькобленерго”.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook