Новини
Офіційно

Кадрові питання, звернення до влади та півсотні запитів: у Хмельницькому відбулася сесія обласної ради

У вчорашньому пленарному засіданні чергової тринадцятої сесії облради взяла участь стала більшість депутатів, заступники начальника Хмельницької обласної військової адміністрації, керівництво силових структур області, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники територіальних управлінь центральних органів влади, місцевих засобів масової інформації.

Депутатами на пленарному засіданні розглянули 29 питань та прийняли 25 рішень. Під час пленарного засідання Віолета Лабазюк прозвітувала про свою діяльність на посаді голови Хмельницької обласної ради за поточний рік.

У 2022 році голова обласної ради спільно з депутатським корпусом та виконавчим апаратом обласної ради працювали над вирішенням повсякденних питань життєдіяльності області в умовах воєнного стану, здійснювали свої повноваження відповідно до чинного законодавства, сприяючи соціальній та гуманітарній підтримці усіх постраждалих внаслідок війни, зокрема: тимчасово переміщеним особам, підтримці медичних закладів, військових частин Збройних сил України, постраждалих регіонів.

«Сьогодні ми дякуємо Збройним силам України, нашим іноземним партнерам, кожному, хто допомагає Україні. Нас підтримують, бо з початку повномасштабного вторгнення українці продемонстрували усьому світові свою незламність, силу духу та єдність у бажанні перемогти російського окупанта. Окремі слова подяки – представникам територіальних громад та їх очільникам. Саме вони наразі перебувають на передовій воєнних викликів. Завдання у нас одне – налаштуватися на перемогу і працювати кожен на своєму місці на якісний результат. Лише спільно з нашими Збройними силами України ми перегорнемо жахливу сторінку історії незламної Української держави та надалі злагоджено реалізовуватимемо низку важливих для області проєктів з метою покращення усіх сфер життєдіяльності краю», – зазначила Віолета Олександрівна під час своєї доповіді.

Звіт голови обласної ради Віолети Лабазюк депутати ради одноголосно взяли до відома.

Традиційними для розгляду на сесії були депутатські запити. Так, депутати своїм рішенням продовжили терміни розгляду 39 депутатських запитів. Іншим рішенням обранці зняли з розгляду сім депутатських запитів.

Також окремими рішеннями під час засідання депутати підтримали нові депутатські запити Валентина Соколюка, Аліни Коваль, Юрія Смаля, Сергія Іващука та Петра Лабазюка.

Зазначені депутатські запити стосувалися виділення коштів з обласного бюджету на придбання шкільних автобусів для освітніх закладів територіальних громад та для усунення порушень прав та інтересів дітей Солобковецького навчально-реабілітаційного центру облради, завершення реконструкції харчоблоку Лонковецького психоневрологічного інтернату, а також щодо розробки і затвердження програми відновлення та збереження витоку річки Південний Буг. Таким чином, на контролі обласної ради – 51 депутатський запит.

Низка прийнятих рішень стосувалася врегулювання діяльності підприємств та організацій обласної комунальної власності.

Не підтримали депутати призначення Анатолія Побережного на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Хмельницької обласної ради. Це кадрове питання вже виносилося на розгляд депутатів на сьомій сесії у грудні 2021 року, однак не знайшло підтримки у залі. Цього разу питання було винесено на розгляд обласної ради на підставі рішення суду. Проте і на цей раз не було підтримано більшістю.

Окрім іншого, депутати прийняли два звернення до центральних органів влади.

Зокрема, це Звернення до Президента України, Верховної Ради України щодо позбавлення почесного звання Герой України осіб, що підтримують збройну агресію росії та Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-Міністра України щодо виключення з реєстру пам’яток та зняття з обліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Не підтримали депутати звернення Хмельницької обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо захисту громадян від енергетичного колапсу.

На завершення пленарного засідання з інформацією про стан виконання обласного бюджету протягом 2022 року виступив директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич, а про хід виконання Обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2021-2025 роки поінформувала директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ірина Ковальчук.

За інформацією Хмельницької обласної ради

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook