Новини
Дозвілля

Андріївські вечорниці за давніми традиціями відгуляли у селищі на Хмельниччині

Кусали калиту, ворожили та співали традиційних пісень. На Чемеровеччині за давніми українськими звичаями відгуляли Андріївські вечорниці. Веселі пісні, запальні танці та веселощі занурили кожного в казкову атмосферу – як і сто років тому.

Народний фольклорний колектив “Берегиня”, що понад 30 років тому заснували на Чемеровеччині, відроджує традиції наших предків. Завжди особливими для неодружених хлопців та дівчат були у давнину Андріївські вечорниці. Під час таких гулянь молоді люди могли повеселитися та приглянути собі пару.

Учасники цьогорічних гулянь, які влаштували у Чемерівцях, кажуть – дуже сподобалося ворожити, навіть попри те, що не завжди всі нюанси одразу стають зрозумілим.

Вечори на Андрія не обходилися без виконання жартівливих пісень. З ними зустрічали гостей, проявляли симпатію та обмінювалися талантами.

Сакральне значення під час святкування має обрядовий хліб – калита. Гуртом дівчата випікають калач у формі сонця. Замішувати тісто варто було з позитивними думками та приказками. Готовий корж слугував для розваг. Хлопці із зав’язаними очима мусили дострибнути до нього та відкусити шматок.

Загалом із проведенням Андріївських вечорниць пов’язана низка обрядів.

Ставили тарілки. Під них клали шматочок хліба, або деревинки, цукор, сіль тощо. Кожна дівчина відкривала свою тарілку і так визначала свою долю. Сіль – то чумак, цукор – багатій, борошно – пекар… І так вони між собою ділилися своїми “знахідками”, – розповідає керівниця народного фольклорного колективу “Берегиня” Людмила Мамчур.

З початком повномасштабного вторгнення сучасні українці відчули гостру потребу у відродженні та поширенні звичаїв наших предків. Адже боротьба триває і на культурному фронті – за збереження нашої ідентичності.

Детальніше дивіться у сюжеті каналу Перший Подільський.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook