Рятувальники Хмельниччини нагадали правила безпеки під час новорічних свят
Цього року новорічно-різдвяні свята в Україні – особливі. Вперше за часи незалежності вся країна святкує Новий рік та Різдво в умовах війни, в умовах обмежень електропостачання, економічної кризи та невпевненості у завтрашньому дні. Проте є речі, які залишаються незмінними за будь-яких обставин – правила безпеки під час свят. Коли ворог намагається знищити нашу державу, важливо не допомагати йому та не шкодити самим собі.
Правила поведінки під час новорічно-різдвяних свят, аби вони минули безпечно, нагадав Віталій Гричанюк, начальник відділу агітаційно-пропагандистської роботи ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.
Новорічна ялинка. Її слід встановлювати на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися стелі і стін та біли на відстані не менше 1 метра від електроприладів та побутових печей.
Не можна встановлювати ялинку на шляху евакуації.
Використовуйте лише фабричні гірлянди та не залишайте їх увімкненими, коли вас немає в кімнаті.
Стежте за домашніми улюбленцями, адже новорічна ялинка для багатьох з них – це як виклик. І часто вони можуть травмуватися об неї або ж спровокувати своїми діями пожежу.
Якщо ялинка засохла, її слід викинути, оскільки вона може швидко спалахнути.
В умовах сьогодення, коли є часті відключення світла рятувальники суворо застерігають: в жодному разі не використовуйте для прикрашання ялинки бенгальські вогні, свічки, саморобні гірлянди або легкозаймисті прикраси.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/12/9b025aa1143e6d04c1782d67060440d8.jpg)
Що робити, якщо ялинка спалахнула? Перш за все слід швидко знеструмити гірлянди, які висять на ялинці. Взяти ковдру або рядно, намочити їх у воді та накрити ялинку. Якщо під рукою немає ковдри, слід залити ялинку водою або скористатися вогнегасником.
Якщо самостійно не вдається впоратися з вогнем, негайно потрібно викликати рятувальників за номером 101.
Щодо піротехнічних виробів, то у надзвичайників сподіваються на свідомість українців, які утримаються від їх використання під час війни.
Читайте також: У Хмельницькому ввімкнули святкову ілюмінацію та прикрасили дві ялинки
Автор: Тетяна Новак
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook