Виставку «Фільтри часу» представили у Хмельницькому (ФОТО)
Об’єднані власними досвідами пережитого за час повномасштабного вторгнення – шістнадцять акварельних творів художниці Олени Рубльової презентували у Хмельницькому обласному художньому музеї.
Моє життя скоріше нагадує заплутаний клубок ниток або броунівський рух: шістнадцять робіт дорівнюють шести місяцям, п’яти країнам, 22 тисячам кілометрів шляху, – так розповідає про пережите за 11 місяців війни художниця Олена.
Створювати роботи для цієї виставки художниця розпочинала на території одного з Національних парків Польщі, продовжувала посеред гір Канади, а заключні роботи художниця малювала вже перебуваючи в Україні.
Про початок й акценти під час створення серії акварельного живопису ніби через піксельне зображення мисткиня каже так:
На чужині я відчула потребу в написанні своєї першої роботи. І вона була не про війну. Вона була про оберіг – вишивану краватку дідуся. Родом дід був з Гуківського району, село Мар’янівка (Хмельниччина). Досить стара і відреставрована. Єдина і дорога, як сімейна цінність, вона залишилась в Україні. На згадку про краватку я вирішила написати роботу. В той час якраз почалася «бавовна» на окупованих територіях, а в полі квітли соняхи. Так з’явилась моя перша акварельна вишиванка – триптих, в якій переплетене минуле, сьогодення і майбутній розквіт сонячної України. Саме вишиванка, в основі якої лежить квадратне комбінування, а в наш час – український піксель – лягли в основу майбутніх робіт.
В експозиції на шістнадцяти творах постають теми, добре знайомі кожному з нас останні вісім років, а після 24 лютого – ще гостріше. «Воїни світла», «Ворожий міст», «Російський терор в українському місті» – частина тем, презентованих «піксельних» робіт.
Всі авторські твори Олена Рубльова возить разом з собою по всіх місцинах, куди після 24 лютого її скеровує життя. Сьогодні авторка живе і працює у Хмельницькому.
Пані Олена захоплена та працює тільки з аквареллю. Це складна техніка з безкінечними можливостями для вираження. Така ж вільна, як Україна, медитативна, наповнена протиріччями, які зустрічаються, коли фарбу, розлиту на мокрий папір, необхідно контролювати. Підкорити її насправді неможливо, але, опанувавши цю техніку, ти ніколи вже не зрадиш акварелі! – прокоментувала на відкритті виставки директорка ХОХМ Ольга Долінська.
“Фільтри, які накладає свідомість, щоб зберегти здоровий глузд» – влучна авторська цитата про нову музейну експозицію, яку можна переглянути у Хмельницькому обласному художньому музеї протягом місяця.
Автор: Ольга НікітінаВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook