Новини
Суспільство

Мешканців Хмельниччини запрошують долучитися до цифрового прибирання

Міжнародна акція цифрового прибирання «Digital Cleanup» триватиме з 18 березня по 22 квітня 2023 року. Мешканцям Хмельниччини пропонують приєднатися до відповідального життя разом з найбільшим екорухом країни Let’s do it Ukraine.

Це сучасний та безпечний онлайн формат прибирання, до якого може долучитися кожен. Як і матеріальні забруднювачі, цифрові програми та файли також створюють відходи – а саме невикористані, застарілі та непотрібні програми, файли і навіть веб-сторінки, – зазначають організатори.

Що потрібно робити?

Видаляйте маловідомі програми, непотрібні електронні листи, дублікати фотографій, беззмістовні відео, хмарні сховища з невикористовуваними файлами та зменшуйте кількість викидів CO2 в атмосферу. Таке онлайн прибирання також продовжить життя вашим гаджетам та вбереже гаманець від численних витрат на ремонт або покупку нових телефонів, комп’ютерів, ноутбуків. Користуйтесь підказками, в пригоді стане спеціальний чек-лист з цифрового прибирання. Зберігайте інструкцію та ставте біля виконаних пунктів «✓».

Робіть скріншоти ДО та ПІСЛЯ очищення, діліться своїми успіхами з друзями у соціальних мережах, ставте хештеги #digitalcleanupletsdoitukraine #digitalcleanup #earthrise  та відмічайте організаторів: 

·      facebook.com/letsdoitukraineeco

·      instagram.com/letsdoitukraine . 

Реєструйте свій результат на сайті letsdoitukraine.org/digitalcleanup 

Чому участь у цифровому прибиранні важлива?

  • Кожен спам-лист викидає в атмосферу приблизно 0,3 грама CO2. Під час відправлення мільярда спам-листів витрачається стільки ж парникових газів, як від роботи 3 мільйонів автомобілів
  • Щороку Інтернет та його допоміжні системи виробляють 900 мільйонів тонн вуглекислого газу. Це більше, ніж річний обсяг виробництва всієї Німеччини. Якщо процес не зупинити, через десятиліття мережа Інтернету споживатиме 20% загальної енергії у світі. 
  • Google щодня використовує 15 616 МВт-год енергії – це більше, ніж виробляє дамба Гувера, яка може забезпечити живлення 1 млн жителів на день. А коштом енергії, яку ви використовуєте для потокового відео (у середньому 2 години на день), ви можете проїхати до 3000 км за допомогою електричного скутера на рік.

Довідково: У 2022 році під час Всесвітнього дня прибирання 53 338 учасників цифрового прибирання разом очистили свої гаджети від 1 507 164 гігабайтів цифрових відходів. Таким чином вдалося вберегти довкілля від 376,791 тонни викидів в атмосферу CO2 та використання 753 582 кВт-год енергії на рік.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook