З церкви на Хмельниччині зникли музейні цінності
Документ, що свідчить про зникнення з одного із храмів у Старокостянтинові пів десятка предметів музейного фонду, виклали у соцмережах. За словами голови парафіяльної ради, з церкви Різдва Пресвятої Богородиці винесли не лише ці речі, а й багато іншого. Повертати те, що зникло з храму, планують за сприяння правоохоронців.
Збори громади, на яких було проголосовано за перехід храму Різдва Пресвятої Богородиці до Православної Церкви України, відбулися у Старокостянтинові 8 квітня. Того ж дня ревізійна комісія оглянула приміщення храму та описала експонати та матеріальні цінності, що були у храмі. Або ж, правильніше, що залишилися у храмі.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/04/starkon-tserkva-01.webp)
Як розповів журналістам сайту Старкон.City голова парафіяльної ради храму Різдва Пресвятої Богородиці Юрій Сторожук, з церкви винесли практично все, що можна: лампадки, плащаницю, невеликі ікони, від яких на стінах залишилися лише сліди. Не вдалося винести іконостас та великі ікони. Чи то часу не вистачило, чи то габарити не дозволили.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/04/starkon-tserkva-02-1024x768.webp)
Оглянувши майно, комісія склала акт, в якому зафіксувала нестачу цінних експонатів з фондів Старокостянтинівського районного історико-краєзнавчого музею, переданих церкві у 2003 році:
- Євангеліє 1807 року ручної роботи
- Ікона Божої Матері XIV-XVII століття
- Срібний семисвічник
- Чаша для причастя (позолота, срібло, ХІХ ст.)
- Хрест, що потребує реставрації
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/04/akt-starkon01.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/04/akt-starkon.jpg)
Усі ці експонати були передані особисто Василю Дронюку (настоятелю храму), під його особистий підпис для користування релігійною громадою. Але, на жаль, вони зараз зникли і ми не знаємо яка їхня доля, – прокоментував Юрій Сторожук.
Як видно з документа, одна із членів комісії акт не підписала. Тому у мешканців Старокостянтинова виникли питання, які вони озвучили у соцмережах:
З храму зникли: Євангеліє 1807 року ручної роботи, ікона Божої Матері 14-17 століття, срібний семисвічник, чаша для причастя (позолота, срібло, ХІХ ст.) та хрест. Раїса Шумова підкажіть, чому Ви не підписали Акт про обстеження приміщення Різдво-Богородичної церкви?
І де заява в поліцію? За це вже коридором сорому не відбудуться, це вже кримінальна відповідальність, причому колективна, бо відволікаюча група підтримки була суттєвою.
А парафіянам, які петельки рвали на собі доводячи, що їх батюшка не такий, не стидно? Дійсно не такий – він ще й злодій.
Якщо щось зникає, то подають заяву в поліцію. Є заява ?
Влада в особі відповідальної особи, яка першою мала бити на сполох і періодично перевіряти наявність МУЗЕЙНИХ цінностей у церкві, не підписала акта інвентаризації. цікава позиція може, пояснять ? Чи як завжди
От мені і цікаво стало коли особи від влади потрапили в комісію. Що далі тепер …
Я, наприклад, не знала що церква користується музейними цінностями. А вона по посаді мала би то знати. І їх участь у комісії тому пояснення
Цього слід будо очікувати. Немає жодної церкви, яку б вони не обікрали. Хто тепер все це поверне?
Нагадаємо, спроби вивезти майно з церков, що перебували у підпорядкуванні УПЦ (МП), напередодні голосування за перехід до ПЦУ, – історія для Хмельниччини не нова. Саме такі події в багатьох випадках пришвидшували процеси зібрання громад та голосування за перехід до Православної Церкви України. В частині випадків ці спроби вдавалося зупинити, хоча стверджувати, що ревізійні комісії після голосування знайшли та описали у храмах все майно, яке там було за керування московської церкви, навряд чи можна.
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook