Родини військових у Хмельницькому попросили виселитися з готелю “Жовтневий”

Родини військових у Хмельницькому попросили виселитися з готелю “Жовтневий” 12 Травня 2023 10 300
Суспільство

Прикордонники, які мешкають у готелі “Жовтневий” зі своїми родинами не перший рік, мають звільнити займані приміщення та винаймати житло у місті самостійно. Через такі рекомендації від керівництва академії прикордонної служби кількість родин військових, які тут мешкали, скоротилася приблизно удвічі. Ті, хто залишилися (серед них і вдова загиблого захисника з двома дітьми), не мають можливості орендувати квартири, тож і залишати кімнати у готелі не планують.

Термін, до якого родини прикордонників мали звільнити помешкання у “Жовтневому”, сплив 10 травня. Про це людей попередили листами, які надійшли з Національної академії державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького.

Наразі із сотні родин військовослужбовців тут залишилося близько половини. Серед тих, хто не виїхав, Наталія Семенюк, яка мешкає у готелі з 13-річною донькою та 4-річним сином, який має інвалідність. Її чоловік Олександр, який пропрацював в академії 17 років, з початку великої війни служив біля Маріуполя. Вважався зниклим безвісти до першого обміну полоненими. Тоді стало відомо, що він загинув.

Залишати помешкання, що складається з двох кімнат та крихітної кухні, які чоловік, поки був живий, облаштовував власноруч, жінка не хоче.

Ще одна мешканка готелю-гуртожитку дружина військового Інна розповіла журналістам Суспільного, що до Хмельницького вони приїхали здалеку. В місті у них немає нікого, хто б міг їх прихистити.

Військовий пенсіонер Павло Басюк у готелі мешкає з 1998 року. В академії прослужив 20 років, але власного житла так і не дочекався. З готелю також виселятися не планує, попри неодноразові рекомендації від керівництва навчального закладу.

Фактично кожен рік були ці проблеми: виселяйтеся, ви не наш, хоч я військовий пенсіонер, інвалід армії другої групи, — розповів чоловік.

Дружина військового Вікторія Іванова розповідає:

Нам прийшли листи про те, що ми повинні покинути це приміщення, виселитись до 10 травня у зв’язку з отриманням житлових приміщень.

Про які житлові приміщення йдеться, жінка не розуміє. І виселятися з готелю, в якому прожила 16 років, теж не планує, оскільки йти її родині з двома дітьми нікуди.

За словами пресофіцера НАДПСУ Івана Галкіна, приміщення готелю академія орендує у міської влади. Оренду продовжено до кінця воєнного стану і чотири місяці після його закінчення. До цього часу виселяти силоміць людей ніхто не буде. Їх лише просять зробити це самостійно.

Академія пропонує винаймати житло, як роблять інші працівники, військовослужбовці Національної академії, які стоять на квартирному обліку й отримують компенсацію за неотримане житло. До прикладу, я також наймаю житло, отримую компенсацію і стою на черзі, – прокоментував Іван Галкін.

Проте винаймати житло у Хмельницькому, особливо під час війни, коли ціни високі, а пропозиції обмежені, не кожній родині по кишені. Бо компенсація, про яку йдеться, не така велика. Як розповіла Вікторія Іванова, оренда житла в середньому коштує 12 тисяч гривень. Компенсація ж для її родини становить близько 4 тисяч гривень. Отож 8 тисяч вони мають доплачувати самі.

За словами заступника Хмельницького міського голови, директора Департаменту інфраструктури Василя Новачка, готель у міської ради прикордонна академія винаймає 25 років. Наразі це приміщення навчальному закладу утримувати важко.

У листі, який надійшов на адресу одного з мешканців, зокрема йдеться про те, що “у зв’язку з обмеженим фінансуванням у 2023 році академія не в змозі утримувати готель “Жовтневий” та оплачувати рахунки за весь комплекс, в якому проживають лише 20% сімей, не враховуючи сім’ї, які проживають там за рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради”.

Тому і йдеться про те, аби виселити родини військових та пенсіонерів, привести приміщення до того стану, в якому воно було на початку оренди, та повернути його місту.

Детальніше – у сюжеті каналу Суспільне Хмельницький.

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook

Читати інші новини

Сапер із Хмельниччини «Слов’ян»: «Міни для орків ставили в десяти метрах від них» 04 Березня 2025 329 Сапер із Хмельниччини «Слов’ян»: «Міни для орків...
Молодший сержант ССО із Городка, що на Поділлі, має насичене бойове минуле —...
275 мешканців Хмельниччини отримають нову професію завдяки ваучерам на навчання 18 Лютого 2025 282 275 мешканців Хмельниччини отримають нову профес...
За сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості 275 мешканців Хмельниччи...
У Хмельницькому створюють безпечний простір для постраждалих від насильства  15 Лютого 2025 346 У Хмельницькому створюють безпечний простір для ...
У Хмельницькому триває важлива ініціатива – створення «зеленої кімнати» для ...
Від “романтичного” шахрайства на Хмельниччині частіше страждають жінки 14 Лютого 2025 333 Від “романтичного” шахрайства на Хме...
Про найпоширеніші шахрайські схеми, пов'язані зі знайомствами на сайтах, роз...
Олімпійські мрії кавалера ордена «За мужність»: історія сержанта ССО із Хмельницького Олександра Макоші 13 Лютого 2025 358 Олімпійські мрії кавалера ордена «За мужність»: ...
На цивілці його життя набуло нових сенсів – разом з родиною мешкає в Хмельни...
Ветерани та члени їхніх сімей на Хмельниччині отримали гранти на 36 мільйонів гривень 10 Лютого 2025 294 Ветерани та члени їхніх сімей на Хмельниччині от...
Від старту урядової програми «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» на ...
Тримають пасіки та допомагають одна одній: у селі на Хмельниччині мешкають 97-річні сестри-близнючки 08 Лютого 2025 1 301 Тримають пасіки та допомагають одна одній: у сел...
97-річні бабусі-близнючки Євгенія Реп’юк та Антоніна Білокур мешкають у селі...
Для військових, які повернулися на службу після СЗЧ, у Хмельницькому провели заняття з тактичної медицини 07 Лютого 2025 379 Для військових, які повернулися на службу після ...
Інструктори хмельницького підрозділу Нацгвардії провели заняття з тактичної ...
Дивитись все Дивитись все