Новини
Офіційно

Один з вишів Хмельницького назвали іменем викладача, який загинув у бою з окупантами

Пам’ятну дошку Анатолію Назаренку на фасаді Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відкрили вчора, 8 червня. Анатолій Петрович працював методистом у цьому освітньому закладі, а після повномасштабного вторгнення пішов захищати незалежність України у складі третьої окремої танкової бригади. Полковник Анатолій Назаренко героїчно загинув 28 березня минулого року на Харківщині.

Відтепер Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти матиме ім’я Героя. Підтримавши ініціативу педагогічного колективу, рішенням обласної ради у березні цього року депутати присвоїли закладу ім’я Анатолія Назаренка.

відкриття пам’ятної дошки Анатолію Назаренку у Хмельницькому

Як зазначив ректор інституту Віктор Очеретянко, сьогодні важливо шанувати та берегти пам’ять про героїв, які загинули, самовіддано захищаючи територіальну цілісність України. За словами Віктора Івановича, 8 червня є знаменним днем для освітнього закладу, оскільки зустріч-реквієм відбувся у день 55-літнього ювілею Анатолія Петровича Назаренка.

відкриття пам’ятної дошки Анатолію Назаренку у Хмельницькому

У 2014-2022 роках Анатолій Назаренко працював на посаді методиста обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. За посадовими обов’язками він здійснював науково-методичне забезпечення викладання предмета «Захист України». У період його методичної діяльності військово-патріотичне виховання в області відзначилося потужним імпульсом розвитку. Він творчо реалізовував новітні організаційні форми співпраці закладів загальної середньої освіти та позашкільних освітніх установ з громадськими організаціями, закладами вищої освіти та військовими формуваннями.

відкриття пам’ятної дошки Анатолію Назаренку у Хмельницькому

Анатолій Петрович активно й успішно сприяв високому рівню організаційного та методичного забезпечення проведення на Хмельниччині Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), фестивалю «Нащадки козацької слави», волонтерських загонів, благодійних акцій «Милосердя», «Пам’ять», регіональних та обласних змагань зі стрільби, військово-польових зборів старшокласників, гуртків військово-патріотичного виховання. Своєю методичною та педагогічною діяльністю він сприяв формуванню в учнів закладів загальної середньої освіти та позашкілля навичок та компетентностей з військового вишколу. Окрім того, проводив активну профорієнтаційну роботу серед учнівської молоді, переконуючи юне покоління українців обирати військові професії та службу в лавах Збройних сил України.

Анатолій Назаренко зробив вагомий внесок задля забезпечення активної діяльності на Хмельниччині педагогічних спільнот викладачів предмета «Захист України», залучення педагогів-військовослужбовців до Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності «Джерело творчості» та конкурсу рукописів навчальної літератури. Він сприяв вихованню та плідній діяльності цілої плеяди педагогів-новаторів, учителів вищої категорії та методистів.

відкриття пам’ятної дошки Анатолію Назаренку у Хмельницькому

У церемонії відкриття меморіальної дошки взяли участь представники обласної та міської влади, департаменту освіти та науки облдержадміністрації, депутати обласної ради, колектив інституту, родина загиблого, земляки зі Старосинявської територіальної громади.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук у своєму виступі сказав, що відкриття дошки Анатолію Назаренку є даниною пам’яті військовому, патріоту, освітянину, сину та батьку, який у складний для країни час за покликом серця пішов її захищати та віддав  найдорожче – життя на захист Української державності.

Про Анатолія Назаренка, як людину з активною громадською позицією, його людяність, патріотизм, вірність військовій присязі та відданість своїй родині говорили на зустрічі-реквіємі його дружина, військові побратими, колеги та земляки.

За інформацією пресслужби Хмельницької обласної ради

Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook