Новини
Суспільство

Мешканці Хмельниччини скорочують поголів’я свиней

Сільське населення Поділля за рік скоротило кількість свиней, що вирощують на власних подвір’ях, на 8,4%. Цьогоріч на подвір’ях громадян рохкають 120,3 тисячі голів.

Якщо поглянути на ситуацію зі свинями в цілому, поголів’я льох в області завдяки бізнесу загалом протягом року таки зросло – на 2,2% до 365,3 тисячі. Агрофірми доволі жваво, не зважаючи на війну, розводили головну українську тварину. За рік кількість свиней, яких вигодовують на агропідприємствах, зросла на 8,4% та сягнула 245 тисяч голів.

Якщо поглянути географічно, то найбільше поголів’я свиней утримують в Хмельницькому районі. Так, лише сільгосппідприємства району мають три чверті загальнообласного поголів’я.

Окрім свиней, на Поділлі за рік побільшало кіз та овець на 14,1% до 46 тисяч тваринок. Й знову зростання досягнуте за рахунок саме бізнесу. Так, агропідприємства наростили поголів’я на 35,6% до 19,8 тисячі голів. Кількість кіз і овець у населення практично не змінилася: зростання на 1,9% до 26,2 тисячі.

Нагадаємо, що навіть після збільшення показників, нинішнє поголів’я в рази менше, ніж у минулому столітті. До прикладу, в 1980-му в області нараховувалося 217,3 тисячі голів кіз та овець.

Великої рогатої худоби в усіх категоріях господарств теж трохи побільшало. Цьогоріч в області налічується 219,6 тисячі голів ВРХ, що на 0,6% більше у порівнянні з торішніми показниками. У тому числі, корів нині маємо 122,3 тисячі (99,4% від минулорічного рівня).

Агрофірми тримають 66,3 тисячі голів великої худоби, поінформували в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області, населення – 153,3 тисячі.

Автор: Костянтин Зварич

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook