Хмельницькі депутати голосуватимуть за перевезення ведмедя Балу у Карпати
У комунальному підприємстві, що опікується, зокрема, парком імені М. Чекмана та ведмедем, який мешкає у замалій клітці, змінили думку щодо умов проживання дикої тварини на території зоокуточка. На розгляд сесії Хмельницької міської ради пропонують внести пропозицію щодо перевезення ведмедя у Національний природний парк у Карпатах.
Нагадаємо, пристрасті навколо утримання 4-річного ведмедя Балу у зоокуточку у парку ім. М. Чекмана з новою силою розгорілися близько тижня тому. Причиною активного обговорення долі ведмедя стало відео, поширене у соцмережах хмельничанкою, яка висловилася щодо неналежних, на її думку, умов утримання великої дикої тварини. У авторки відео знайшлося чимало однодумців, хоч були й ті, хто вважав, що молодому ведмедю у клітці і так добре.
Такої ж думки попервах дотримувалися і в комунальному підприємстві “Парки і сквери міста Хмельницького”. Зокрема, його директор Олександр Боднарчук у коментарі одному з місцевих ЗМІ умови утримання ведмедя Балу назвав задовільними.
Досить оперативно в цій ситуації спрацювали і правоохоронці, і влада області. За фактом жорстокого поводження з твариною відкрили кримінальне провадження, а в Хмельницькій ОВА провели нараду, на якій йшлося про вжиття, в межах повноважень, заходів стосовно належного утримання червонокнижної тварини в неволі.
Попри те, що парк ім. Чекмана належить до комунальної власності міста Хмельницького, міська влада, як то кажуть, застрибнула на сходинку цього вагона останньою. Реакція на ситуацію з ведмедем з’явилася лише сьогодні, 24 серпня, у вигляді проєкту рішення виконавчого комітету “Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про надання дозволу комунальному підприємству «Парки і сквери міста Хмельницького» на передачу майна комунальної власності”. під майном комунальної власності мається на увазі саме ведмідь Балу, за передачу якого до Національного природнього парку «Синевир» мають проголосувати міські обранці.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/08/proyekt-rishennya.jpg)
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook