Новини
Інфраструктура

Перетворюватиме фільтрат на воду: у Хмельницькому збудують очищувальну станцію

Станцію, яка перетворюватиме фільтрат на воду, планують збудувати на полігоні твердих побутових відходів в обласному центі.

Тендерна процедура на встановлення очищувальної системи у межах проєкту “Розумне Довкілля. Хмельницький” переносилась кілька разів через війну. Переможцями тендеру стали закордонні компанії із Литви та Австрії за результатами конкурсу, розповів заступник міського голови Микола Ваврищук, пише Суспільне Хмельницький.

За словами чиновника, упродовж року литовська компанія має встановити на полігоні обладнання очищення фільтрату потужністю 200 метрів кубічних за добу, привезти й організувати збір фільтрату і моменти транспортування. Після цього впродовж ще двох років ця компанія буде експлуатувати станцію, навчати персонал.

Завдяки встановленню станції очищення фільтрату, громада отримуватиме чисту технічну воду.

Коли падають опади, дощі, це все потрапляє в полігон, враховуючи, що полігон має ряд небезпечних речовин, враховуючи всі процеси гниття, ця вся рідина твориться знизу, витікає з-під полігону. Умовно кажучи, вона є потенційно небезпечною. Всю цю рідину, яка твориться внизу потрібно збирати й очищувати. Станція очищення фільтрату зворотного осмосу, що буде передбачати 70% фільтрату буде перетворено на технічну воду з подальшою відправкою цієї води на очисні споруди Водоканалу, 30% — це концентрат відходів, які потрібно буде надалі очищати, — розповів Ваврищук.

Будівництво станції планують завершити наприкінці 2024 року. Вартість проєкту складає 2,5 мільйона євро. Він фінансуватиметься завдяки гранту Інвестиційної платформи сусідства ЄС, каже Микола Ваврищук.

Автор: Ірина Кошелева

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook