Новини
Інфраструктура

На Хмельниччині будують індустріальний парк

Вуглецево нейтральний еко-агро-хаб “Поділля-Городок” будують на Хмельниччині, неподалік міста Городок Кам’янець-Подільського району. Там функціонуватимуть підприємства глибокої переробки сировини.

Про це повідомив перший заступник Городоцького міського голови Артур Косінський, пише Суспільне Хмельницький.

За словами чиновника, це буде автономне промислове містечко з навчальними закладами, готелями, стоянками, елеваторами, укриттям, який можна буде назвати екологічним хабом. Там розташують три заводи: з виготовлення неочищеного й очищеного медичного спирту з кукурудзи, з виробництва олій та переробки сміття. На будівництво залучать приблизно 350 працівників, а для роботи всього індустріального парку знадобиться десь пів тисячі робітників.

Вуглецево нейтральний” говорить уже про те, що викиди CO2 будуть мінімальними. Близько 70% продукції, яка буде вироблятися в цьому парку, буде йти на експорт, за кордон. Ця продукція буде сертифікована, вироблятиметься виключно на сертифікованому обладнанні з найвищою нормою екологічного захисту. Тому, в плані екології — це буде екологічний проєкт, екологічний хаб, — каже Артур Косінський.

За його словами, індустріальний парк будуватимуть на місці фільтраційного поля колишньої цукроварні на площі 50 гектарів. Ця ділянка – в комунальній власності громади, яку на 35 років міськрада віддала в оренду приватному бізнесу з умовою, що цільове призначення землі не зміниться.

Розроблену концепцію погодили в Міністерстві економіки. Цьогоріч, після реєстрації та обрання керуючої компанії, залучатимуть учасників парку. Це можуть бути як українські, так і іноземні інвестори.

На наступний рік програмою-мінімум буде проєктування і будівництво мереж. Після цього вже, звичайно, саме будівництво заводів, цехів, фабрик, самого парку. Найраніші терміни запуску виробництва — 2026 рік, — каже посадовець.

Артур Косінський зауважує, що держава мотивує бізнес створювати такі індустріальні парки звільненням від деяких податків. А от податки від діяльності розташовані у нас підприємства платитимуть в місцевий бюджет.

Фото: Суспільне Хмельницькоий

Автор: Ірина Кошелева

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook