Громади Хмельниччини презентували на форумі інструменти місцевого економічного розвитку
Днями в Києві відбувся форум-практикум «Відбудова в дії 2.0», організований ReBuild Ukraine у партнерстві з Асоціацією міст України. Захід об’єднав понад 150 учасників з органів місцевого самоврядування, виконавчої влади і громадського сектору, науковців і експертів, які представили різні інструменти місцевого економічного розвитку, поділились досвідом їхнього впровадження задля відновлення та всебічного розвитку громад України, постраждалих внаслідок російської агресії. Долучились і громади Хмельниччини.
Форум-практикум «Відбудова в дії 2.0» – це презентації державних і міжнародних програм відбудови та розвитку постраждалих територій, демонстрація громадами реалізованих проєктів відбудови, інформація про тендери на відбудову для будівельних компаній, механізми контролю за дотриманням всіх ДБН, фінансові програми для громад та підтримки бізнесу, актуальні вакансії відбудови.
Основними темами форуму стали:
- Державно-приватне партнерство як інструмент підвищення фінансової спроможності громад;
- Стандартизація у будівництві: проблеми та виклики;
- Інструменти місцевого економічного розвитку громад;
- Міжнародна допомога, спрямована на відбудову громад України: програми економічного розвитку;
- Фонди та інвестиційні програми для громад України.
Асоціація міст України провела дискусійну панель «Інструменти місцевого економічного розвитку громад», під час якої досвідом відновлення та розбудови поділились представники територіальних громад-членів Асоціації міст України: Михайло Посітко, Кам’янець-Подільський міський голова (Хмельницька область), Михайло Тененев, Теофіпольський селищний голова (Хмельницька область), Ірина Гудзь, заступниця Звягельського міського голови (Житомирська область).
Михайло Посітко презентував проєкт Кам’янець-Подільської громади «Друкарня змін: ревіталізація старих виробничих приміщень, для створення центрів об’єднання місцевих та релокованих бізнесів».
Для його реалізації було проведено відкритий архітектурний конкурс на кращий ескізний проєкт бізнес-центру в Старому місті. Так, на базі старої друкарні, площею 5 000 «квадратів», планується створити розгалужену Агенцію розвитку бізнесу з виставковим простором, майстернями, кав’ярнею, офісними та адміністративними приміщеннями. На це уже є грант і незабаром розпочнуться роботи. Частина простору використовуватиметься і для соціальних потреб: центр надання медично-соціальної реабілітації.
Михайло Тененев представив проєкт Теофіпольської громади «Розвиток малого фермерства та локального бізнесу».
Розповів про функціонування хабу розвитку овочівництва, на який вдалось залучити понад 2,5 млн грн грантових коштів, активний розвиток сільського та рибного господарства, кооперативів. Окремо зупинився на впровадженні освітніх програм та активній співпраці громади над реалізацією Програм: «Співпраця закладів освіти з місцевим бізнесом», «Молодіжна ініціатива» і соціальному шкільному підприємництві.
Під час дискусійної панелі також було представлено напрацювання Асоціації міст України з питань відновлення.
Автор: Адміністратор сайтуВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook