Новини
Культура

Експериментальну пластичну виставу, присвячену захисницям, покажуть у Хмельницькому

Пластична вистава “Косачка”, яка об’єднала незалежних українських хореографок, танцівниць, музиканток і візуальних мисткинь, повертається на українську сцену. Після київської прем’єри, яка з аншлагом відбулася 3 грудня, команда продовжила роботу над проєктом, і скоро покаже “Косачку” двічі: у Києві та Хмельницькому, в обласній філармонії. 

“Косачка” створена за оригінальним сценарієм і присвячена жінкам, які зараз боронять Україну.

“Мені цікава тема розвитку і зміцнення духу, – розповідає режисерка Юлія Лопата. – Ідея вистави зародилася від того, що я спостерігала, наскільки сильні жінки мене оточують, в тому числі у моїй власній родині, і міркувала про те, як зароджується вибір – бути стійкими і захищати те, що важливо. 

В “Косачці” поєднуються сучасний танець і електронна музика, міф та реальність, минуле і теперішнє. Після успішної прем’єри в Київській опері, команда проєкту продовжує розвивати матеріал вистави, тож в березні глядачі побачать її оновлену версію — але так само сповнену символів і відсилок до світової та української культури. 

“Косачка” — це вистава-ритуал, міф про подорож людського духу у тілі жінки, безперервне коло життя. “Ми досліджуємо явища, пов’язані з універсальною природою жінки, експериментуємо з артефактами часу, діджиталізуємо фольклорний спів і звучання бандури, яке для нас спеціально записав Володимир Войт, – розповідає композиторка Олена Шикіна, випускниця школи електронної музики module exchange.

Разом із акторкою і вокалісткою Соломією Кириловою (“Памфір”, “Leopolis Night”) Олена виконає музику “Косачки” наживо.

Авторка хореографії “Косачки” — незалежна хореографка Галина Пеха, яка працює над виставою, оновлюючи її матеріал, разом із своєю командою сучасного танцю Procontemporary. Художниця Ася Сутягіна, відома роботами в українському кіно (“Додому”, “Люксембург, Люксембург”, “Мої думки тихі”), створила костюми ручної роботи, які підсвічують різні аспекти жіночих досвідів та образів жінки у міфології. До підготовки оновлених показів також долучився американський драматург Пол Барджетто, для якого це вже не перший повоєнний досвід роботи з українськими митцями театру і танцю.

Квитки можна придбати за посиланням: https://khmelnitsky.karabas.com/plastichna-vistava-kosachka

Вистава відбудеться 20 березня. Початок: 19.00

Авторки вистави

Режисерка Юлія Лопата разом із київською незалежною командою сучасного танцю PROcontemporary та її засновницею – хореографкою Галиною Пехою. Команда провадить свою діяльність 6 років, створюючи вистави, проводячи воркшопи та дослідницькі практики руху по всій Україні.

Танцівниці: Катерина Бишева, Катерина Курман, Тетяна Рябцун, Дарина Самойлова, Надін Купець. 

Вокалістка та перформерка: Соломія Кирилова
Композиторка та виконавиця музики: Олена Шикіна
Художниця з костюмів: Ася Сутягіна
Художниця зі світла: Олена Антохіна
Продюсерка: Поліна Булат

Показ вистави у Хмельницькому підтримано німецьким фондом GVL.

Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook