Профілактичну зустріч для жінок провели у Хмельницькому
В межах профільної програми профілактики жіночого здоров’я при соціальних проєктах Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» напередодні провели лекцію-огляд для жінок різного віку.
Щорічно підопічні, волонтерки фонду «Хесед Бешт» мають чудову можливість отримати професійну консультацію лікаря-мамолога, практикуючого хірурга. Цей рік не став виключенням, тож для жіноцтва менеджери фонду підготували просвітницьку лекцію та сеанс огляду знаного у місті та області завідувача відділення новоутворень грудної залози, шкіри, м’яких тканин і кісток, хірурга-онколога вищої кваліфікаційної категорії Хмельницького обласного протипухлинного центру Ігоря Дробнера.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/04/zahid-muzej-02.webp)
На зустріч з лікарем завітало понад півсотні свідомих жінок – представниць громадських організацій, волонтерок, підопічних ХБФ «Хесед Бешт», внутрішньо-переміщених осіб. Чому? Тому, що профілактика будь-якої інтенсивності краще за лікування. До того ж статистика розповсюдження ракових захворювань молочної залози серед українських жінок невтішна.
Так, за інформацією Національного канцер-реєстру, лише у 2021 році в Україні зареєстрували 14 150 випадків раку молочної залози, серед них — 14 036 виявили в жінок, внаслідок недуги померли 4 732 жінки.
За словами лікаря Ігоря Дробнера, жінки віком від 35 до 90 років мають щорічно проходити повний скринінг, який включає маммографію, УЗД молочних залоз та консультацію лікаря.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/04/zahid-muzej-03.webp)
Також, онколог зауважив, що не потрібно одразу впадати у паніку, коли лікар іншого профілю направляє вас на консультацію до онколога, це не означає одразу смертельний вирок чи операцію. Така перевірка в першу чергу направлена на ранню діагностику порушень і виявлення проблем, які можуть загрожувати життю та здоров’ю жінки в майбутньому.
Крім того, Ігор Дробнер розповів що наразі існує інноваційна можливість здачі профільного тесту BRCA на виявлення спадкової схильності до ракових захворювань молочних залоз, яєчників, як у жінок, так і у чоловіків.
За результатами досліджень, у 30-60% людей, у яких тест на мутацію генів BRCA 1 і BRCA 2 дав позитивний результат, на різних етапах життя діагностували пухлинні процеси в грудях. Підкреслимо, що генетичну схильність до раку молочної залози (РМЗ) дедалі частіше згадують лікарі-онкологи, як одну з головних причин появи злоякісного новоутворення.
BRCA-тест сьогодні можна за потребою здати у Хмельницькому обласному протипухлинному центрі.
Після лекції лікар Дробнер здійснив огляд всіх бажаючих. Варто зауважити, що під час процедури майже 30% оглянутих жінок були направлені на додаткову консультацію.
Додамо, що згідно з статистикою найбільший показник захворюваності на рак молочної залози зафіксували в жінок віком від 65 до 69 років, а смертності — серед жінок 80-84 років. За інформацією онкологів, така висока смертність зумовлена тим, що чималій кількості жінок рак грудей діагностують уже на III–IV стадії, коли ефективність лікування значно знижена.
Пам’ятайте, що кожна 4-та хвора (25,1%) з уперше виявлених у 2021 році не прожила і року з моменту встановлення діагнозу.Тому, вчасно проходьте огляди, здійснюйте самодіагностику молочних залоз і не бійтесь звертатися до професіоналів.
Автор: Ольга НікітінаВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook