Новини
Інфраструктура

Хмельницький обласний протипухлинний центр оновили сучасним обладнанням

За рівнем захворюваності на злоякісні новоутворення Хмельниччина входить в десятку територій України, де ці показники найвищі. Комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний протипухлинний центр» обласної ради – єдиний сучасний спеціалізований заклад в регіоні, в якому є всі можливості для проведення діагностики та лікування онкологічних пацієнтів на сучасному рівні із застосуванням високоефективних схем лікування з використанням хірургічного, хіміотерапевтичного, променевого, гормонального лікування та їх поєднання згідно зі світовими стандартами.

За словами директора закладу В’ячеслава Мороза, нині у них на диспансерному обліку перебувають майже 39 тисяч пацієнтів, що потребують постійного спостереження. А при виявленні рецидиву – проведення спеціального, у тому числі і променевого лікування, яке у центрі проводиться для пацієнтів не лише з нашої області, а й зі всієї України.

За останні роки матеріально-технічна база центру суттєво покращилася: закуплено сучасне медичне обладнання, проводяться капітальні ремонти відділень, створюються належні умови перебування та ефективного лікування для мешканців області. На ці потреби спрямовано кошти державного бюджету (36 мільйонів гривень), значний фінансовий ресурс обласного бюджету (майже 55 мільйонів гривень), а також із зароблених центром кошти від надання послуг населенню – майже 113 мільйонів гривень.

Для ознайомлення з оновленою лікувальною базою обласного протипухлинного центру до медичної установи з робочою поїздкою відвідала голова обласної ради Віолета Лабазюк спільно з керівником управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату облради Едуардом Монастирським.

Посадовці оглянули відділення променевої терапії, де проводиться реконструкція частини приміщень для встановлення апарату для брахітерапії «Система для контактної променевої терапії Bravos» – нової сучасної методики променевого лікування. За допомогою цього обладнання нового покоління пацієнтам проводитиметься внутрішньотканинна променева терапія, яка відноситься до європейських та світових стандартів лікування онкохворих і використовується у світі.

Побували також у відділенні радіонуклідної діагностики, де проведено реконструкцію відділення під встановлення двохдетекторної гамма-камери з рентгенівським комп’ютерним томографом ОФЕКТ/КТ. Обладнання є третім в Україні, що використовують у закладах охорони здоров’я. Дана діагностична система є унікальною апаратурою для визначення функції нирок. Унікальність полягає в незначному опроміненні (використовуємо у дітей з чотирьох років) та одночасному поєднанні зображення органу та визначення його функції.

Ознайомилися представники обласної ради з проведенням реконструкції відділення хіміотерапії, яке відповідає всім сучасним вимогам та готується до введення в експлуатацію.

«Хмельницький обласний протипухлинний центр – один з найкращих закладів України, де пацієнти з пухлинною та передпухлинною патологією можуть отримати повний комплекс променевої діагностики і терапії та матимуть більше шансів на запобігання онкозахворюванням та їх виявленню, – зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк.- Центр давно підтвердив статус сучасного спеціалізованого закладу і знаходиться в п’ятірці кращих закладів держави, де є всі можливості для проведення лікування онкологічних пацієнтів на сучасному рівні із застосуванням високоефективного обладнання. Як відомо, рання діагностика та своєчасне лікування – це найкращий шлях до успішного одужання. Саме тому головне завдання обласних комунальних медичних закладів – надання вчасних та якісних послуг населенню. Бо здоров’я людей – це майбутнє нашої держави».

Довідка: У Хмельницькому обласному протипухлинному центрі функціонує 6 клінічних спеціалізованих відділень, що надають стаціонарну допомогу. Крім того, розгорнуто відділення реанімації та інтенсивної терапії на 9 ліжок. Ліжковий фонд центру складає 325 ліжок. У поліклінічному відділенні щороку обстежують та надають консультативну допомогу понад 60 тисячам пацієнтам, виконують до 3 тисяч амбулаторних операцій.

За інформацією пресслужби Хмельницької обласної ради

Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook