Виставка майстрів-лялькарів, присвячена Голодомору, відкрилася у музеї на Хмельниччині (ФОТО)
Сьогодні у Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» відбулося відкриття виставки міжнародного проєкту «Ляльки для ненароджених». У заході взяла участь заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко.
На виставці представлені понад 80 сюжетних композицій від майстрів-лялькарів з України та діаспори (Німеччина, Польща, Португалія). Кожна лялька – це окрема історія. Одні майстрині через створені ляльки розповідали драматичні сторінки своєї родини, інші створювали лялькову композицію під враженнями від прочитаної книжки чи переглянутих фотоматеріалів, присвячених Голодомору.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/04/vystavka-lyalok-medzhybizh-02.webp)
Як зазначає кураторка міжнародного культурно-просвітницького проєкту «Ляльки для ненароджених», голова ГО «Обрядова культура України» Валерія Левківська, усі композиції створені на основі історичних фактів, фотоматеріалів та спогадів про страшні 1932-1933 роки, які збереглися в родинах українських майстрів по всьому світу.
Заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко зауважила, що ця виставка є даниною пам’яті усім жертвам Голодомору – болючої та страшної сторінки в історії Української держави. Особливо це відчувається сьогодні, коли наша держава виборює свою незалежність.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/04/vystavka-lyalok-medzhybizh-03.webp)
Як свідчать дослідження істориків, за 22 місяці страшного Голодомору в Україні померло близько 4 мільйонів людей і не народилося 600 тисяч немовлят – дітей, які могли б жити, вчитися, створювали сім’ї, працювати на рідній землі… – зазначила Тетяна Іванівна.
Проєкт «Ляльки для ненароджених» розпочався у 2018 році, в ньому беруть участь Німецько-українська спілка «KOLOS», ГО «Обрядова культура України» та творча група «Авторська лялька-мотанка». Перша виставка проєкту «Ляльки для ненароджених» була проведена до 85-ї річниці Голодомору в Посольстві України в місті Гамбург. З того часу роботи майстрів побачили відвідувачі у Києві, Чигирині, Харкові, Черкасах, Бремені.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/04/vystavka-lyalok-medzhybizh-04.webp)
Виставка міжнародного проєкту «Ляльки для ненароджених» демонструватиметься в Меджибізькому замку до листопада 2024 року, де працює музейна експозиція пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2024/04/vystavka-lyalok-medzhybizh-05.webp)
За інформацією Хмельницької міської ради
Автор: Адміністратор сайтуВсі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook