У лісі на Шепетівщині тимчасово призупинили лісозаготівлю
Під час попереднього огляду ділянки у філії «Славутське лісове господарство» ДП «Ліси України», на якій мали проводити лісозаготівлю, працівники державної лісової охорони виявили місце гніздування дикої качки. Відтак на лісосіці встановлено охоронну зону, а лісогосподарські заходи там тимчасово призупинено.
Тепер від народження до перших польотів качка з майбутніми пташенятами – під турботливим наглядом лісівників. Вони навіть дали їй ім’я – Джавеліна. Жартома кажуть, що це їхня таємна «лабораторія бойових качок». Адже після появи людей птаха не злякалася та не залишила гніздо.
Як розповідають у Подільському лісовому офісі, гнізда качки завжди будують у захищеному місці. До прикладу, Джавеліна змайструвала у пагонах чорниці, тому помітити його дуже складно.
Розповіли у лісівників і про особливості поведінки пернатих в цей період. Після викладання яєць качка весь час сидить у гнізді, залишаючи його тільки для годування. Яйця ж прикриває пухом. У гнізді качок зазвичай 7-11 яєць. Насиджування починається, щойно відкладене останнє яйце. І менше, ніж за місяць, на світ з’являються маленькі пуховички.
Пташенята самостійні з самого народження і майже відразу йдуть за матір’ю. Гніздо качка будує неподалік від води, де в майбутньому пташенята вчитимуться здійснювати перші польоти.
Відвідувачів лісу просять бути там уважними навесні, адже під ногами може бути непомітне оку життя.
Автор: Тетяна НовакНайголовніше, щоб птахи не стали здобиччю хижаків. Велика кількість кладок крижня гине внаслідок руйнування гнізд. Найістотнішу шкоду завдають лисиці та круки, – додали у Подільському лісовому офісі.
Всі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook