Новини
Кримінал

Збувачів бурштину судитимуть у Хмельницькому

У Хмельницькому перед судом постануть члени ОЗГ, які займались незаконним збутом бурштину. Слідчі поліції наразі вже завершили розслідування. Обвинувальний акт скеровано до суду. Членам організованої злочинної групи загрожує до 7 років ув’язнення з конфіскацією майна.

В червні минулого року правоохоронці викрили групу осіб із транснаціональними зв’язками, яка займалась незаконним збутом бурштину. Поліцейські встановили, що члени ОЗГ налагодили постачання до Хмельницького бурштину з Рівненської області. Фігуранти отримували товар поштою, потім фасували його на дрібні частини. Після цього передавали бурштин «кур’єрам», які приховували товар серед особистих речей та під приводом приватних поїздок перевозили його до Туреччини, де збували.

Всього поліцейські задокументували збут понад 100 кг бурштину як у вигляді виробів, так і в сировині. Затримання фігурантів відбувалось при черговій спробі відправлення «кур’єрів» із дорогоцінним камінням.

У рамках розслідування поліцейські провели 17 обшуків: 14 в Хмельницькій області та 3 – в Рівненській. Під час обшуків поліцейські вилучили понад 600 кг бурштину, грошові кошти, блокноти, поштові накладні, чорнові записи тощо.

Наразі слідчі вже завершили розслідування за ч. 3 ст. 28 ч.ч. 1, 2 ст. 240-1 (Незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину, вчинена членами організованої злочинної групи) Кримінального кодексу України і передали матеріали до суду. Обвинуваченим загрожує від 4 до 7 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook