Новини
Здоров’я

Мешканці Хмельниччини подали 22 скарги щодо надання медичної допомоги

З початку 2024 року Національна служба здоров’я України отримала 1 080 звернень від пацієнтів щодо надання медичної допомоги, серед яких 22 надійшли від мешканців Хмельниччини.

Найбільше скарг на Хмельниччині – через відмову в наданні послуг, передбачених Програмою медичних гарантій (22,7%), створення фіктивних медзаписів та декларацій (22,7%), а також вимагання коштів за надання послуг, витратних матеріалів та лікарських засобів (18,2%). Такі випадки є неправомірними, адже вартість медичних послуг закладам із договором сплачує НСЗУ. 

Якщо від пацієнта вимагають оплату за ліки, послуги чи витратні матеріали у медзакладі, який має договір з НСЗУ, відмовляють у наданні медичної допомоги, або надають її не в повному обсязі – це вагома причина звернутися зі скаргою. Держава вже оплатила для пацієнтів ці послуги, і про це повинні знати пацієнти і не забувати лікарі. Кожна скарга розглядається  відділом роботи із скаргами, і відповідно до предмета скарги людина може отримати відповідь і реакцію на проблему, з якою зіштовхнулася, – коментує директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик.

Лише залишаючи скаргу, можна разом покращити медичну систему. Завдяки зверненням щодо порушень у лікарнях, з початку року НСЗУ вдалося поновити право 61 пацієнта на допомогу за Програмою медичних гарантій.  

Чим більше пацієнт надасть доказів щодо порушень з боку закладу, наприклад, чеки за придбані ліки, чи оплачені послуги з лікування або діагностики, фото і  відео, тим більше шансів поновлення права пацієнтів на безоплатну медичну допомогу, – коментує Тарас Стеценко, заступник начальника відділу роботи зі скаргами пацієнтів.

Як діяти пацієнтам у разі порушення прав? 

 1. Звернутися зі скаргою до головного лікаря. 
 2. Якщо головний лікар не розв’язує проблему — звернутися зі скаргою до місцевого департаменту охорони здоровʼя.
 3. Залишити скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ в розділі «Громадянам»: https://cutt.ly/hewPO7gU

Також залишити скаргу можна у декілька способів:

 1. За безкоштовним номером контакт-центру 16-77. Оператор гарячої лінії зафіксує скаргу та допоможе оформити звернення.
 2. Надіслати офіційний лист на електронну пошту: info@nszu.gov.ua.
 3. Надіслати лист на поштову адресу НСЗУ: проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073.
 4. Написати звернення на особистому прийомі громадян.

Що варто вказати в скарзі?

 1. Зазначте прізвище, ім’я та по батькові пацієнта, дату народження.
 2. Зазначте дату події, викладеної  у скарзі. 
 3. Правильно вкажіть назву лікарні.
 4. Напишіть посаду, прізвище, ім’я та по-батькові особи, яка вимагала оплату за медичні послуги, ліки чи інші матеріали, чи відмовлялася надати послугу.
 5. Детально опишіть ситуацію, яка з Вами сталася.
 6. За можливості зазначте суму коштів, яку вам довелось витратити, або яку з вас вимагали. За наявності додайте копії чеків на ліки чи медичні послуги.
 7. Вкажіть свої контакти, які допоможуть з вами зв’язатися: номер мобільного чи стаціонарного телефону, електронну адресу, поштову адресу. 

Аби скарга мала позитивний результат — важливо надати якомога більше фактів та доказів вимагання коштів (чеки, фото чи відео, імена медпрацівників, які вимагали кошти). Це допоможе встановити факт вимагання та повернути пацієнту кошти.

Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook