Пораненим бійцям «Гвардії наступу» на Хмельниччині влаштували екскурсію замком та відпочинок з риболовлею (ФОТО)
Неймовірно цікавий і насичений день провели хлопці із «Гвардії наступу», які зараз перебувають на лікуванні та реабілітації у відомчому шпиталі в Хмельницькому. Вони відвідали стародавню фортецю у Меджибожі, а потім відпочивали на природі та рибалили. Організували захід поліцейські психологи разом з адміністрацією історико-культурного заповідника «Меджибіж».
У рамках проєкту «Пункт психологічних практик» поліцейські психологи проводять із пораненими бійцями різні види терапії. Вже неодноразово хлопці відвідували кінологічний центр, де проходили сеанси каністерапії, були на виставках в мистецьких центрах, малювали картини, слухали терапевтичну музику.
Директор Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” Олег Погорілець запропонував бійцям цікаву програму, в якій поєдналось пізнання історії та відпочинок на природі з риболовлею. Відомчі психологи з радістю підтримали таку пропозицію. Долучилась до організації і поліцейська профспілка.
Пан Олег з колективом організовує подібні заходи для поранених захисників із самого початку війни.
Ми назвали цей проєкт «Музейний десант». Він працює вже третій рік. Наша основна мета – показати хлопцям, що, попри всі проблеми, вони можуть жити повним активним життям, – наголошує директор заповідника.
І справді, поранені бійці на милицях і з протезами не бачили перешкод: спускались в замкові підземелля і підіймались на вали. А після цього мали справді чудовий відпочинок на природі зі справжнім козацьким кулішем і юшкою та зі спортивною риболовлею.
Нам дуже потрібні такі заходи, – поділився враженнями поранений боєць «Гвардії наступу» Дмитро. – Це допомагає відволіктися від лікарняних буднів, від білих стін. Тут ти справді відчуваєш себе, як до війни.
Це класно – виїхати на природу. Тут відпочиваєш душею, – додав ще один захисник Денис.
У поліції Хмельниччини нагадали, що заходи з психологічної реабілітації реалізуються в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, запровадженої за ініціативи Олени Зеленської. Мета національної програми – надати допомогу кожному, чиє психічне здоров’я зазнало шкоди через війну.
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook