Новини
Бізнес

Імпорт автомобілів на Хмельниччину зріс у понад півтора раза

Імпорт товарів на Поділля збільшився за чотири місяці на 11,7% у порівнянні з січнем-квітнем минулого року до 234,1 мільйона доларів. Це найвищий темп зростання за останні три місяці.

Скажімо, поставка машин, обладнання та механізмів; електротехнічного обладнання збільшилася на майже третину – на 30,2% до 51,9 мільйона, що склало 22,2% від загального обсягу ввезених на Хмельниччину товарів.

Закупівля полімерних матеріалів, пластмас та виробів також зросла. Імпортовано пластмас на 7,9% більше, ніж торік, загалом на суму 30,1 мільйона. Частка цієї групи імпорту становила 12,9%.

Також Поділля на 13,1% наростило ввезення текстильних матеріалів та текстильних виробів. За чотири місяці імпортовано текстилю на 15,2 мільйона. Відповідно частка текстилю в загальних показниках сягнула 6,5%.

Натомість пригальмувало показники імпорту закупівля подільським бізнесом продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості – зниження на 15,4%. «Хімії» придбано на 21,7 мільйона.

Мінеральних продуктів подоляни купили на 26,7 мільйона; передусім – це палива мінеральні; нафта та продукти її перегонки. Палива за кордоном придбано на суму 24,4 мільйона при падінні в порівнянні з відповідним періодом минулого року на третину. Частка палива в імпорті скоротилася до 10,4%.

Як повідомили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області, засобів наземного транспорту, крім залізничного, закуплено на 37 мільйонів; зростання на 59,2%. Їхня частка збільшилася до 15,8% від загального обсягу імпорту.

Автор: Костянтин Зварич

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook