Новини
Здоров’я

Один з госпіталів Хмельниччини перевірили на доступність

В одному з госпіталів Хмельниччини провели моніторинг виконання національної стратегії та створення безбар’єрного простору в Україні. Під час спостереження розглянули доступність закладу з різних аспектів.

Фізична, інформаційна та соціальна доступність для осіб з інвалідністю – особлива складова для дотримання прав кожної людини, незалежно від її особливостей. Аби підтримувати та оцінити виконання національної стратегії і створення безбар’єрного простору, провели моніторинг одного із медичних закладів Хмельниччини, де розглянули різні аспекти надання послуг.

Наскільки реалізована фізична, інформаційна доступність для тих, хто лікується, хто реабілітується. Тобто, чи вони мають достатньо інформації, як проходить процес лікування, які перспективі, які потреби тощо. Це має бути громадянська доступність – чи всі права і свободи їх дотримуються. Суспільна доступність – чи вони можуть сходити в аптеку, в магазин тощо. Чи вони можуть пересуватися цією територією, дістаючись тієї чи іншої точки, – пояснив суть моніторингу заступник керівника Хмельницького обласного відділення фонду соціального закладу осіб з інвалідністю Анатолій Савчук.

Подібні моніторинги проводять не лише у закладах реабілітації, а й в інших місцях масового користування. У порівнянні з минулими роками ситуація з доступністю покращується, проте роботи ще багато, каже голова правління громадської організації «Світ без бар’єрів» Віктор Кучер:

Є проблеми пересування на вулиці, зокрема, пішохідні переходи, для маломобільного населення. Є проблеми доступності медичних закладів.

Під час моніторингу зазначили, що велику роль відіграє робота колективу і надання не тільки фізичної, а й моральної підтримки.

У нашому закладі, щойно до нас приходить пацієнт, в обов’язковому порядку, має з ним поспілкуватися психолог. Це іноді допомагає в подальшому лікуванні, – прокоментувала фахівчиня соціальної роботи госпіталю Раїса Туранська.

Фахівці зазначають, що цей заклад – найдоступніший в області у всіх аспектах, а права людини максимально реалізовані, як у процесі лікування, так і в процесі реабілітації.

Відео: Перший Подільський

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook