Новини
Суспільство

На саміті у Швейцарії хмельничанки розповіли про українських військовополонених

Нещодавно у Швейцарії проходив Глобальний саміт миру, однією з ключових тем якого було звільнення українців з російського полону. На мітинг до міста Люцерн, що розташований неподалік місця проведення саміту, прибули з України близько двох сотень жінок – матерів і дружин військовополонених, зниклих безвісти і засуджених в росії. Серед учасниць були також хмельничанки Світлана Свідерська-Лоб та Юлія Белінська, які чекають рідних з полону.

«Метою поїздки було привернути увагу країн, які беруть участь в саміті, до питання звільнення полонених, щоб вони бачили, що ми єдині і боремося за наших рідних, за звільнення військовополонених, безвісти зниклих, цивільних і депортованих людей, дітей», – розповіла пані Світлана.

За її словами, учасники акції  представляли не лише своїх рідних, але й усіх полонених, зниклих безвісти, засуджених, зокрема спільноту родин військовополонених та зниклих Хмельниччини. Масштабну акцію підтримки діаспора українців організувала в місті Люцерн, до неї долучився адвокаційний тур, який виїхав з міста Києва і об’єднав родини з різних куточків України та, власне, жінки з Хмельницької області.

«Коли ми йшли в футболках з написом «Free Mariupol Defendants» і перехожі нас зупиняли, ми розуміли, що вони знають, хто такі оборонці Маріуполя, азовці, що таке завод Азовсталь. Але майже всі іноземці були переконані, що всі захисники Маріуполя вже вдома. Вони були здивовані, що азовці досі в полоні і боротьба за їхні життя триває вже третій рік», поділилась Юлія Белінська.

Жінки зауважили, що європейці переважно підтримують Україну  та співчувають українцям.  

«За кордоном люди мало обізнані про ситуацію в Україні, війну, полонених, злочинства, які вчиняє росія, тортури, смерті в полоні та вироки. Цього взагалі вони не знають. Тому, коли давали інтерв’ю одному з журналістів, той був досить здивований, хоча питання полону він досліджує», – сказала Світлана Свідерська-Лоб.

Багато місцевих мешканців та туристів зупинялись і слухали історії сімей, які чекають рідних з полону. Особливо це цікавило іноземних журналістів. Наснаги, як кажуть учасниці, надавала підтримка діаспори. Зокрема, родина нареченого Мар’яни Чичелюк (звільненої військовополоненої) надала прихисток хмельничанкам. Також Світлана Свідерська-Лоб та Юлія Белінська вдячні землякам, які підтримали їх фінансово.

 По приїзду в Україну відбулася зустріч з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини Дмитром  Лубінцем, на якій були присутні родини військовополонених та зниклих безвісті. Він повідомив про те, що на одній з платформ країни-учасниці розглядали обмін військовополоненими, зниклими безвісті, цивільними, а також повернення депортованих дітей.

«Декілька країн дали нові пропозиції, які Україна вже взяла в розробку і сподівається, що найближчим часом ці пропозиції спрацюють і вдасться відновити обміни і  налагодити кращі зв’язки для перемовин і повернення наших рідних додому», – висловлює надію Світлана Свідерська-Лоб.

«Ми просимо не мовчати, говорити про те, що в нас відбувається. Показати силу, незламність, міць українців, показати, як ми боремося за своїх рідних, – наголошує пані Світлана. – Бути голосом тих, хто не може про це говорити важливо як на рівні світових лідерів, так і у містах України. Тому ми вкотре нагадуємо, що кожної п’ятниці з 12:00 до 13:00 родини полонених і зниклих збираються у центрі Хмельницького. І до нашої боротьби може приєднатись кожен».

Нагадаємо, свою історію Світлана Свідерська-Лоб розповіла у проєкті “Жіночі обличчя воєнного часу” на каналі Наголос.

Автор: Наталя Кошай

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook