Новини
Екологія

У водоймах Хмельниччини через спеку гине риба

Минулого тижня інспектори Хмельницького рибоохоронного патруля зафіксували локальний замор риби у Теофіпольській громаді. Там виявили загибель 21 біоресурсу. Рибоохоронці припускають, одна з головних причин екологічного лиха – висока температура води.

Така спека для наших країв – аномальне явище. Вплив на популяцію риби і на її життєдіяльність дуже згубний, тому що при такій спеції в риби утворюється дефіцит кисню. Мальок – так само, для нього треба ще більше кисню, оскільки його організм ще формується, – коментує головний спеціаліст відділу іхтіології, регулювання рибальства, меліорації та аквакультури Хмельницького рибоохоронного патруля Сергій Беспалько.

Для нормальної життєдіяльності риб рівень кисню у воді повинен бути не менше 4 міліграмів на літр. За кисневого голодування у риб мутніють очі, бліднуть зябра і слизова оболонка рота. Якщо задуха продовжується, риба може загинути.

Ще один фактор, який згубно впливає на популяцію, – забруднені водойми та їхнє літнє цвітіння, що виникає зі збільшенням кількості водоростей.

Покращити ситуацію можна, збільшивши проточність у водоймах або шляхом аерації – через переміщення води підвісними моторами або компресорами. Також для профілактики літніх явищ обкошують зайву надводну рослинність. Втім, такі маніпуляції на водоймах загального користування не завжди дозволені.

Відео: Перший Подільський

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook