Новини
Інтерв'ю

Очільниця ветеранського простору Катерина Луцик: «Маємо амбітну  мету – об’єднати місцевий бізнес для підтримки ветеранів»

З військової служби – у громадський сектор, з громадського сектору – на державну службу. Катерина Луцик – ізяславчанка, медикиня, ветеранка та громадська діячка, вже понад два місяці очолює комунальний заклад «Ветеранський простір» Хмельницької міської ради. Вона відповіла на декілька питань, які цікавлять читачів Поділля News.

Наскільки складно було реалізувати ідею про відкриття ветеранського хабу?

Після поранення, реадаптації і повернення додому я мріяла про простір, де такі, як я, ветерани, могли б отримувати комплексні послуги на одній локації, щоб там вони відчували, що потрібні і важливі, формували «коло своїх». В той час громада, соцслужби, навіть близькі люди не були готові до мене іншої. Це було ще до повномасштабного вторгнення. Тоді я й поставила за мету спробувати змінити ситуацію. Довго навчалась, напрацьовувала контакти. Війна застала мене у Хмельницькому. Тут закрутилась потужна волонтерська робота у ГО «Захист – об’єднання волонтерів».

Моя мрія залишалась зі мною, та, мабуть, команда відчувала моє прагнення. Вже на першій стратегічній сесії організації одним з напрямків ми визначили роботу з ветеранами. Відтоді, крок за кроком, ми почали накопичувати  необхідні знання та ресурси. Фактично Ветеранський простір «Захист.4.5.0» ми відкрили у грудні 2023 року. Паралельно велись переговори з Хмельницькою міською радою, результатом яких стало створення окремого комунального закладу. А «Захист.4.5.0» став глобальним проєктом ГО «Захист – об’єднання волонтерів», який є своєрідною «парасолькою» для багатьох проєктів.

Чому Ви вважаєте співпрацю комунального закладу та громадської організації ефективною?

– Ми працюємо за принципом аутсорсингу. Це – бізнес-практика, при якій компанія передає певні завдання, функції або процеси іншим виконавцям, які спеціалізуються на відповідних послугах. Аутсорсинг є поширеною практикою в сучасному бізнес-середовищі, яка дозволяє компаніям ефективніше використовувати свої ресурси та зосереджуватися на стратегічних завданнях. Так працює Ветеранський простір і «Захист – об’єднання волонтерів». Завдяки «дружньому плечу» громадської організації Ветпростір може зосередитися на своїх ключових питаннях. Зокрема, зараз наша команда працює над стратегією розвитку загальної ветеранської політики міста Хмельницького, в той час, як волонтери забезпечують якісне  функціонування простору.

Які переваги такої співпраці?

– Хочу зауважити, що протягом останніх двох років команда «Захисту» значно розвинула свої потужності, її  члени мають високу кваліфікацію та спеціалізовані знання, що, звичайно, підвищує якість послуг, які надаються військовим, ветеранам та членам їхніх сімей. Активна діяльність громадської організації в межах співпраці з національними та міжнародними фондами дозволяє відносно швидко масштабувати обсяги робіт залежно від потреб Ветеранського простору.

Чи є недоліки такої співпраці?

– Звісно, кожна модель має свої плюси та мінуси. Зокрема, нестабільна і складна ситуація в державі може в один момент перевернути все з ніг на голову. Та я впевнена у своїй команді. Ми зібрались у важкий час, мали достатньо викликів. Були і позитивні моменти, як от закриті великі збори чи нові потужні партнерства. Всі члени та членкині «Захисту» протягом цього часу росли, розвивалися.

Ми відкриті до нових знайомств і радо запрошуємо в команду, особливо молодих, амбітних людей, які прагнуть змін у своїй громаді, області та країні. Також ми налагодили співпрацю з владою, оскільки не бачимо конкуренції. Це плідне партнерство задля досягнення спільної мети – успішної реінтеграції ветеранів і ветеранок.

Чи є вакансії у Ветеранському просторі і громадській організації?

Наразі ми прагнемо до розширення команди і шукаємо можливості для цього. Також залучаємо чимало спеціалістів з громадського сектору і організацій, з якими підписані меморандуми про співпрацю. Щодо волонтерського центру – цей рух має не просто жити, а удосконалюватись, розвиватись і масштабуватись. Для цього волонтерська та громадська діяльність передбачає написання і реалізацію суспільно-корисних проєктів, до яких завжди залучаються різні спеціалісти. Тож ми у постійному пошуку активних, цілеспрямованих, ідейних українців і запрошуємо у нашу команду.

Чим зараз займається Ветеранський простір?

Комунальний заклад на етапі становлення, багато нового для усього персоналу, адже, давайте говорити відверто, тема ветеранів до 2022 року була не дуже популярною. Уся команда активно навчається. Ремонтуємо приміщення, облаштовуємо прилеглу територію. Також працюємо над залученням партнерів та однодумців. Спільно з міською радою маємо амбітну  ціль – об’єднати місцевий бізнес для підтримки ветеранів. Ну і, звичайно, працюємо над тим, щоб всі служби міста Хмельницького діяли, як швейцарський годинник, аби забезпечити найшвидшу реінтеграцію ветеранів та ветеранок.

Автор: Наталя Кошай

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook