Новини
Суспільство

«Зелену кімнату» для допиту неповнолітніх планують відкрити у Хмельницькому

Спеціалізований простір, комфортний і нетравмуючий для дитини, за методикою «Зелена кімната» планують створити у місті Хмельницькому.

Про це журналістам Поділля News повідомила голова ГО «Тепло рідних сердець» Леся Стебло.

Як зазначає громадська діячка, наразі робочою групою, до якої входять представниці громадського сектору міста Хмельницького та правозахисних спільнот проводяться консультації з фахівцями Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області щодо облаштування спеціалізованих кімнат для опитування неповнолітніх, забезпечення спеціалізованим обладнанням та планування навчання для спеціалістів, які будуть працювати за цією методикою.

Також вона зазначила, що наразі у Хмельницькій області  «Зеленої кімнати» немає, в той час, як, наприклад, на Рівненщині таких просторів є 7, у місті Київ – 9 та ще один – у Центрі при Уповноваженому ВРУ з прав людини, а Запоріжжя має  4 «Зелені кімнати».

«Створення «Зеленої кімнати» є одним з пунктів Гендерного плану дій Хмельницької області. Актуальності додає те, що в умовах повномасштабної війни, соціальної напруги та постійних стресів кількість постраждалих дітей, зокрема від домашнього насильства, збільшується», – говорить Леся Стебло.

За її словами, методика «Зелена кімната» у контексті опитування неповнолітніх під час слідчих дій є однією з форм психологічного підходу, яка спрямована на створення комфортної та безпечної атмосфери для дитини під час допиту чи опитування.

Метою методики «Зелена кімната» є отримання достовірних показів дитини під час допиту в умовах мінімізації та недопущення повторної травматизації її психіки. Ключовими завданнями є встановлення взаємодії з дитиною з урахуванням її вікових та психологічних особливостей, сприяння відкритому спілкуванню, отримання достовірних показів у дружніх умовах, мінімізація та недопущення повторної травматизації, блокування стресових реакцій, сприяння отриманню доказів та прийняттю справедливого рішення.

Як зазначає начальниця сектору комунікації ГУ Національної поліції в Хмельницькій області Інна Глега, робота за методикою «Зелена кімната» можлива з дитиною будь-якого процесуального статусу, у тому числі під час опитування дитини ювенальним поліцейським, допиті дитини слідчим чи слідчим суддею.

«Національна стратегія реформування системи юстиції щодо дітей на період до 2023 року передбачає, що слід забезпечити єдиний підхід до допиту дітей незалежно від їх статусу у кримінальному провадженні (підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий тощо), зокрема з використанням таких спеціальних методик, як «Зелена кімната», – говорить поліцейська та додає, – Надзвичайно важливе врахування методики «Зелена кімната» при першому контакті дитини з поліцією, оскільки це формує її ставлення до поліцейських в цілому. Працівники підрозділів ювенальної превенції, як правило, першими спілкуються з дитиною, яка опинилася в контакті із системою кримінального правосуддя, опитуючи її з метою отримання загальної інформації про подію, яка відбулась за її участю».

Автор: Наталя Кошай

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook