Родини військових з Хмельниччини зустрілися зі слідчими з пошуку безвісти зниклих
Представники слідчого управління поліції Хмельниччини, які входять до складу спеціалізованого центру ГУНП з розшуку безвісти зниклих в умовах воєнного стану, зустрілися з родинами зниклих військовослужбовців, відповіли на питання, які їх хвилюють, та розповіли алгоритм дій у випадку, якщо з їхніми рідними втрачено зв’язок.
Під час зустрічі правоохоронці розповіли про порядок зміни статусу безвісти зниклого на особу, яка перебуває в полоні, підстави призначення портретної експертизи військовополонених та алгоритм проведення ДНК-досліджень. Також присутні на зустрічі фахівці в межах компетенції відповіли на конкретні питання, які стосуються зниклих військових.
Спеціалізований центр з розшуку безвісти зниклих в умовах воєнного стану військовослужбовців та цивільних осіб у новому форматі запрацював в ГУНП в Хмельницькій області з 16 травня поточного року. За цей період працівники Центру прийняли понад 150 звернень про зникнення осіб за особливих обставин.
Родичам зниклих безвісти першочергово необхідно звертатися до підрозділів поліції. Не варто довіряти незнайомцям, які пропонують свої послуги або допомогу з розшуку, особливо за гроші, бо насправді вони можуть виявитися шахраями, – наголосив родинам зниклих безвісти військовослужбовців старший слідчий-криміналіст відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я особи, Іван Коцюр.
Можливості Центру суттєво розширилися з появою у слідчому підрозділі апарату ANDE, переданого поліції міжнародними партнерами в рамках надання міжнародної технічної допомоги. Апарат дозволяє провести складне ДНК-дослідження фактично за дві години, повідомили у поліції Хмельниччини.
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook