На вулицях Хмельницького з’являться 44 нових сучасних вітчизняних тролейбусів завдяки залученню грантових коштів ЄС та фінансуванню Європейського банку реконструкції та розвитку. Першу п’ятірку нового електротранспорту від вітчизняного виробника в обласному центрі сподіваються отримати в лютому 2025 року.
Про це в ефірі Українського радіо Хмельницького розповів Сергій Бобух – директор Хмельницького комунального підприємства “Електротранс”.
Співпрацю з Європейським банком реконструкції і розвитку комунальне підприємство почало 3,5 роки тому. На заваді ставали спочатку пандемія, потім війна, відтак процес співпраці дещо сповільнився.
Але слід зазначити, що ми перші в Україні продовжили співпрацю саме за кредитними угодами з Європейськими інституціями, а саме з Європейським банком реконструкції і розвитку. Свою кредитну угоду ми підписали 21 квітня 2023 року, – розповів Сергій Бобух.
В серпні 2023 року між Хмельницьким КП “Електротранс” та Європейським банком реконструкції і розвитку за підтримки спеціального фонду акціонерів Європейського банку було підписано грантову угоду.
На сьогодні вже маємо гарний результат – 2 мільйони гривень, це практично 90 тисяч євро перших грантових коштів, вже перераховано на переможця, який визначений міжнародним майданчиком, – розповів Сергій Бобух.
Постачатимуть тролейбуси у Хмельницький Чернігівський автозавод та ТОВ “Політехносервіс” з Броварів. Чернігівський автозавод для виробництва тролейбусів обрали тому, що підприємство запропонувало більш вигідну ціну: різниця від інших пропозицій для 42 тролейбусів становила близько 3,5 мільйони євро.
В квітні 2024 року було здійснено першу оплату і погодження кредиту на 15 мільйонів 458 тисяч євро. Зараз проведено оплату на Чернігівський автозавод, і ми дуже сподіваємося, що десь до лютого місяця 2025 року ми будемо мати перших п’ять машин. Вони будуть максимально зручні. Довжина — 12 м, ширина — 2,5 м, висота — 3,8 м, – розповів Сергій Бобух.
Що до інших технічних характеристик, то, за словами керівника комунального підприємства, це будуть, по суті, сучасні європейські тролейбуси з автономним ходом до 2 км. Вони зможуть безперешкодно об’їжджати будь-які перешкоди, відтак транспорту не потрібно буде стояти в заторах.
Також буде сім тролейбусів з автономним ходом до 20 км. Ми зможемо їх пускати в ті частини міста, де не могли раніше проїхати тролейбуси через відсутність контактної мережі, – розповів Сергій Бобух.
У тролейбусах має бути все оснащення, прописане “Електротрансом” в замовленні, зокрема, Wi-Fi, можливість заряджання гаджетів, кондиціонер не лише для водія, а й для пасажирів.
Що до пасажиромісткості, то вона буде стандартною для українських тролейбусів – 32 місця для сидіння, максимально – до 100 пасажирів в салоні.
Всі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







