Новини
Події

Офіс Генпрокурора не звільнив жодного з 67 прокурорів Хмельниччини з інвалідністю

Офіс Генерального прокурора (ОГП) у відповідь на запит Центру протидії корупції (ЦПК) повідомив, що у ході службового розслідування не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури. Отже, ОГП не зміг звільнити хмельницьких прокурорів, інвалідність яких викликає сумніви.

У Центрі протидії корупції нагадали, що у листопаді журналіст Юрій Бутусов виявив підозрілу наявність інвалідностей у рекордного числа прокурорів Хмельницької прокуратури. Це відбулося після того, як при обшуках у керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяни Крупи вдома знайшли понад 6 млн доларів

Центр протидії корупції (ЦПК) відправив запит до Офісу Генпрокурора, щоб дізнатися результати службового розслідування – чи отримали хмельницькі прокурори інвалідності, користуючись своїми службовими повноваженнями або статусом. Проте ОГП повідомив, що не зміг навіть підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури.

“За наслідками службового розслідування 09.12.2024 складено висновок, який 13.12.2024 затверджено виконувачем обовʼязків Генерального прокурора. У резолютивній частині висновку зазначено, що з огляду на обмеженість засобів службового розслідування обʼєктивно підтвердити або спростувати опубліковану в медіа інформацію про використання прокурорами органів прокуратури своїх службових повноважень або службового статусу та повʼязаних із цим можливостей з метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні”, – зазначає Генпрокуратура у відповідь на запит ЦПК.

ЦПК також запитав Генпрокуратуру, чи притягнули до відповідальності хмельницьких прокурорів за його результатами. Однак ОГП не дав відповіді на це питання. Проте з відповіді на попереднє питання ясно: Генпрокуратура не змогла підтвердити підробку інвалідності, а отже і звільнити прокурорів “з інвалідністю” не могла б.   

Раніше ОГП також повідомив, що під час службового розслідування про  зловживання з отримання інвалідності було звільнено 5 прокурорів, ще 7 – звільнено з адміністративних посад. Однак ОГП не вказав, що йдеться саме про звільнення хмельницьких прокурорів. Наразі відомо про звільнення з адміністративних посад керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника та його заступника Юрія Висоцького, який з середини жовтня до початку грудня очолював прокуратуру як виконуючий обов’язки. Звільнення з адміністративної посади не означає звільнення з органів прокуратури та позбавлення повноважень. Зокрема, Олексій Олійник продовжує працювати в апараті обласної прокуратури, повідомляє ХМ-ІНСАЙД.

Крім цього, ОГП повідомив, що передав висновки цього службового розслідування до головного управління Державного бюро розслідувань (ДБР), яке веде кримінальне провадження у цій справі. Таким чином, ОГП засекретив інформацію про кількість звільнених прокурорів та притягнення їх до відповідальності. 

 

Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook