Перша виставка-конкурс виробів з бісеру відкрилася у Хмельницькому
«БісерКрафт» – обласна виставка-конкурс художніх виробів з бісеру, що об’єднала найкращих майстрів регіону, відкрилася вчора, 5 лютого, у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва. Глядачам представили понад 300 виробів, серед яких силянки, ґердани, кризи, намиста, браслети, пояси, та обрали і відзначили кращих майстринь.
За словами майстрині зі Старокостянтинова Тетяни Юзькової, бісероплетіння для неї – це вже не просто хобі, а спосіб заробітку, Цим мистецтвом жінка займається з 2019 року. Розповідає, аби створити виріб потрібні не тільки матеріали і вміння, але й терпіння, натхнення і любов до краси. Натомість майстриня отримує набагато більше:
Зараз, після тривожних ночей, зранку встаєш, голова болить, не хочеться нічого робити. Сідаєш до бісеру, все забувається, настрій піднімається.
Тетяна вперше продемонструвала власні роботи на широкий загал та взяла участь в обласній виставці-конкурсі «БісерКрафт». І недарма, адже її намиста і силянки визнали одними з кращих. Як каже Тетяна, представлені на конкурс роботи вона виготовила у стислий термін, буквально за 10 днів. Щоправда, довелося працювати і вдень, і вночі.
Було велике бажання представити свій регіон, своє місто в такій прекрасній виставці. Я дуже вдячна за таку високу оцінку моїх робіт, і дуже вдячна всім організаторам, – прокоментувала Тетяна Юзькова.
Організували захід представники Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв. Кожному рукодільнику тут підготували відзнаку та приємний подарунок. Понад три сотні виробів оцінювало творче журі.
Ми оцінювали художню майстерність, тому що багато дуже є технік бісероплетіння, а також винахідливість майстрів, поєднання кольорів, форму, – пояснила керівниця народної художньої студії “Рукотвори” Таїсія Стан.
Метою виставки було популяризувати давнє мистецтво, адже ці прикраси – не просто оздоба, а символ відродження традицій і натхнення для нових поколінь. Тож у виставці представляли переважно традиційні українські прикраси.
Конкурс серед наших майстрів ми проводимо вперше. В області діє 68 майстрів бісероплетіння. В конкурсі взяли участь 30 майстринь з міст та сіл Хмельниччини, – розповіла директорка ХОНМЦКіМ Майя Онищук.
Сьогодні бісер – це не лише спадок минулого, а й сучасний тренд. Тож ці прикраси можна придбати, щоб прикрашати свої повсякденні образи автентичними елементами, йдеться у сюжеті каналу Перший Подільський.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook