Наймолодшому учаснику Революції Гідності, який загинув у 2014-му на Майдані у Києві, було 17. Найстаршому – 82. Серед Героїв Небесної Сотні – десятеро мешканців Хмельниччини. Про кожного із них вчора, 20 лютого, о 9-й ранку, згадували під час хвилини мовчання. Біля пам’ятника Героям Небесної Сотні всьоме відбулася тиха акція «Ангели пам’яті». Про подвиг Героїв Небесної Сотні розповіли школярам в музеї історії міста Хмельницького.
Ранок 20 лютого у Хмельницькому розпочався з хвилини мовчання та мелодії “Плине кача”. У 2014 році ця пісня лунала в пам’ять про тих, хто загинув під час Революції Гідності на Майдані у Києві.
Події 20 лютого 2014 року стали найтрагічнішими сторінками Революції Гідності. Тоді 48 учасників зазнали смертельних поранень. А за увесь період протистоянь загинуло понад сто осіб, які навіки стали Небесною Сотнею. Десятеро із них – жителі Хмельниччини. У пам’ять про них учні шкіл та вихованці дитячих садочків всьоме долучились до тихої акції «Ангели пам’яті».

Через карантин, запроваджений на Хмельниччині, заплановані на цей день заходи у навчальних закладах довелося скасувати. Однак їх пообіцяли провести після того, як діти повернуться у школи.

Також у хмельничани разом з Духовною радою міста молилися за душі Небесної сотні та майбутнє України під час панахиди. Усіх загиблих згадали поіменно.

Увечері відбулося театралізоване дійство «Ветеранський фронт», що відкрило історії людей, які вже 11 років невтомно допомагають борцям за Україну.


Протягом усього дня імена Героїв Небесної Сотні лунали у приміщеннях торгівельних центрів міста та поблизу них.
А в музеї історії міста Хмельницького до Дня пам‘яті Героїв Небесної Сотні представили спільний з Хмельницькою обласною бібліотекою для юнацтва комплексний просвітницький мистецький проєкт – урок історії «Їм у віках судилося безсмертя», в рамках якого у мистецькій залі музею відкрили фотодокументальну виставку «Майдан: битва за мрію».

Хмельничани, які завітали на захід, мали нагоду поспілкуватися з безпосередніми учасниками та очевидцями подій Революції Гідності – директоркою музею Галиною Барабаш, запрошеними гостями Любов’ю Габрух та одним з авторів світлин, представлених на фотовиставці, Сергієм Аніськовим.

Нагадаємо, фотовиставка «Майдан: битва за мрію» триватиме в музеї до кінця лютого.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







