За умовами тендеру, оголошеного Меджибізькою селищною радою, переможець повинен мати, крім техніки, також власний або орендований завод з виробництва асфальту. На думку потенційних учасників аукціону, це обмежує їхні можливості. Однак замовник закупівлі проблем у цьому не бачить.
Тендер «Закупівля Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Шевченка від адреси будинку № 3 до адреси будинку № 140 с. Головчинці Хмельницького району Хмельницької області від Меджибізька селищна рада Хмельницького району Хмельницької області» відбудеться 4 квітня.

Інформацію про торги оприлюднено на сайті Української універсальної біржі. Замовник – Меджибізька селищна рада Хмельницького району Хмельницької області. Вона планує вкласти в ремонт від 5,191 мільйона гривень із ПДВ.
В Додатку № 1 до тендерної документації вказаний мінімальний перелік техніки, який має бути в претендента:
- Котки дорожні – 3 шт.
- Асфальтоукладальники – 1 шт.
- Автомобілі самоскиди – 1 шт.
- Автомобілі бортові – 1 шт.
- Машини для холодного фрезерування – 1 шт.
Й це не все. В згаданому документі зазначено:
Учасник в складі пропозиції повинен надати довідку щодо наявності власного/орендованого асфальтного заводу на відстані не більше, ніж 30 км від місця виконання робіт (послуг).

Отже, хочеш взяти участь у тендері – купи завод, так? Ще й неподалік від села.
Не тільки нам ця вимога здалася дещо дивною: на сайті розміщено звернення (мабуть, від потенційного учасника) щодо обмеження конкуренції, яке вказує на низку порушень антиконкурентного законодавства. Найголовніше, про що йдеться – право власності на завод та відстань (за таких обмежень чомусь складається, мабуть, хибна думка, що замовник тендеру чітко прицілився на конкретний завод з конкретним власником).

У зверненні просять:
«внести зміни у Тендерну документацію, виключивши вимоги стосовно розміщення асфальтобетонного заводу на відстані 30 км та дозволивши Учаснику придбавати асфальтобетонну суміш за договорами купівлі-продажу, поставки тощо. У випадку незадоволення нашої вимоги змушені будем оскаржувати дані умови тендерної документації до Антимонопольного комітету України та повідомимо Державну аудиторську службу України».
Якщо відверто, то, справді, чи обов’язково мати завод, аби ремонтувати дорогу? Може, асфальт купити можна?
Відповідь на звернення частково прояснює картину:
Така вимога не носить дискримінаційний характер, оскільки в радіусі 30 км від об’єктів капітального ремонту вулиці об’єкту ремонту знаходиться асфальтобетонний завод, і будь-який виконавець може без проблем закупити необхідну для виконання робіт сировину».

Тобто замовник не відступився від «узятого в приціл» заводу, але дозволяє не володіти ним, а просто придбати сировину. Щоправда, змін до тендерних вимог він не вніс.
Отже, тільки заводовласник згаданого підприємства може подати документи на тендер? Чи будь-хто? Якось усе слизько, нікому не здається?
Читайте також: Маршрут одного з автобусів продовжать у Хмельницькому
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







