Жінок у Летичеві навчали протидіяти гендерно зумовленому насильству

Жінок у Летичеві навчали протидіяти гендерно зумовленому насильству 03 Квітня 2025 101
Летичівська селищна

У селищі Летичів 30 березня 2025 року в межах проєкту «Право на життя без насильства – цінність, за яку бореться Україна», який Центр «Жіночі перспективи» реалізує за фінансової підтримки Посольства Фінляндії, громадська організація «НА-ДІЯ» провела тренінг на тему «Протидія гендерно зумовленому насильству з використанням ігрових методів».

Тренерки Катерина Гідзула, Вікторія Пархомець, Галина Хруленко з ГО «Жіночий ХАБ» (м. Хмельницький) в різних форматах донесли до учасниць заходу важливу інформацію та створили комфортну атмосферу тренінгу.

Захід об’єднав різних стейкхолдерів: дружин та матерів захисників, фахівців поліції, психологів, вчителів та інших професіоналів, які мають безпосередній стосунок до теми протидії насильству.

Основною метою тренінгу було підвищення рівня обізнаності щодо гендерно зумовленого насильства, а також навчання практичних навичок та надання інструментів для його запобігання та ефективного реагування на випадки насильства. Ігри «Рівень (НЕ) втручання», «Місія здійсненна» дозволили створити безпечне середовище для обговорення чутливих тем та одночасно ознайомити учасниць з практичними інструментами для їхньої подальшої роботи в реальних ситуаціях.

Протягом тренінгу учасниці працювали з різними форматами ігор, рольових імітацій, вправ на розвиток емпатії та співчуття, а також аналізували конкретні випадки з практики.

Під час заходу також отримали зворотний зв’язок від стейкхолдерів.

Майя Галіцька, керівниця ініціативної групи «Пункт незламності», с. Суслівці:

Теоретичні основи гендерно зумовленого насильства, визначення насильства, його форми і наслідки, причини та фактори, що сприяють виникненню насильства в сім’ї та суспільстві – це неповний перелік питань, які ми опрацювали на тренінгу. І навіть важливість змін стереотипів та соціальних норм обговорювали в групах.

Алла Онищук, інспекторка сектору дотримання прав людини ХРУП ГУНП в Хмельницькій області:

Використання ІГРОВИХ методів в просвітницькій роботі з громадами – реальний шлях до обізнаності, ефективного реагування на випадки насильства.

Поділилася враженнями від тренінгу також Оксана Колесник, психологиня, фахівчиня із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб Меджибізької територіальної громади, капелан правоохоронних органів:

Рольові ігри дозволили відчути на собі емоційний стан постраждалої особи, зрозуміти важливість чутливого підходу до розв’язання проблеми насильства. Мені, як психологині, фахівчині по роботі з ветеранами сподобались вправи для розвитку навичок комунікації, активного слухання та техніки групового консультування для підтримки постраждалих осіб.

Алла Вараниця, депутатка Летичівської селищної ради:

Для забезпечення ефективності тренінгу було важливо залучити фахівців з різних сфер. Так, участь матерів і дружин захисників у тренінгу дозволила їм отримати знання, які допоможуть не лише в особистому житті, але й у взаємодії з іншими жінками, які переживають труднощі через насильство. Фахівці поліції своєю чергою мали можливість ознайомитись з новітніми підходами до реагування на випадки насильства, покращуючи свої навички у роботі з постраждалими особами. Вчителі отримали інструменти для проведення профілактичних заходів серед учнів, зокрема через використання інтерактивних методів навчання. Такий підхід допомагає створити в освітніх закладах безпечне середовище, де питання гендерної рівності і запобігання насильству є пріоритетними».

Наталія Няньчук, голова правління ГО «НА-ДІЯ», підсумувала захід:

Тренінг показав високу ефективність ігрових методів у підвищенні обізнаності та зміні ставлення до проблеми ГЗН. Усі учасниці отримали сертифікати, які підтверджують їхню участь та готовність застосовувати отримані знання у своїй професійній діяльності. Активна участь стейкхолдерів різних секторів дозволяє злагоджено реагувати на випадки насильства та впроваджувати ефективні стратегії для його попередження та подолання.

Читайте також: «У нас не було часу на паніку та страх»: як у Летичеві громадські активісти підтримують ВПО

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook

Читати інші новини

Засіб РЕБ за 0,5 мільйона придбає селищна рада на Хмельниччині 11 Квітня 2025 3 073 Засіб РЕБ за 0,5 мільйона придбає селищна рада н...
Аукціон «Портативний радіоелектронний засіб протидії літальним апаратам Квер...
У громаді в Хмельницькому районі воду можуть подавати за графіком 15 Листопада 2024 569 У громаді в Хмельницькому районі воду можуть под...
Комунальне підприємство "Злагода", яке забезпечує послугу з водопостачання м...
Дві приватні будівлі горіли на Хмельниччині 04 Травня 2024 643 Дві приватні будівлі горіли на Хмельниччині...
Минулої доби рятувальники Хмельницької області двічі виїжджали на виклики, п...
Посмертні нагороди захисників з Хмельниччини вручили їхнім рідним 20 Квітня 2024 621 Посмертні нагороди захисників з Хмельниччини вру...
Державні нагороди рідним чотирьох Героїв Летичівської громади вручали предст...
Церква у Летичеві об’єднала місцевих мешканців та переселенців заради шляхетної мети 17 Листопада 2023 1 877 Церква у Летичеві об’єднала місцевих мешканців т...
У селищі Летичів одним з осередків, що об’єднав місцевих та ВПО, став один з...
«У нас не було часу на паніку та страх»: як у Летичеві громадські активісти підтримують ВПО 10 Листопада 2023 716 «У нас не було часу на паніку та страх»: як у Ле...
Летичів – селище міського типу на Хмельниччині, розташоване майже на кордоні...
На одній з річок Хмельниччини з сіток вилучили 5 кілограмів риби 08 Червня 2023 2 068 На одній з річок Хмельниччини з сіток вилучили 5...
На Хмельниччині триває операція "Нерест". Інспектори Державної екологічної с...
За добу на Хмельниччині ліквідували 7 пожеж 07 Травня 2023 684 За добу на Хмельниччині ліквідували 7 пожеж...
Через дитячі пустощі, необережність під час куріння, несправну електропровод...
Дивитись все Дивитись все