Різнобарв’я творчості талановитого студентства Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну ім. Василя Шкрібляка в межах артвиставки представили у виставковій залі Хмельницької міської художньої школи.
Понад сімдесят робіт привезли у наше місто керівники навчальної установи, яка на сьогодні є однією з найдосвідченіших у царині фахової художньої освіти. Вже прийдешньої осені коледжу виповниться 120 років з дня заснування. За ці роки інституція не тільки зробила ребрендинг з училища у коледж, а й розширила освітні горизонти, особливо в царині дизайну.
Плеяди художників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, викладачів і дизайнерів зростила ця унікальна перлина Прикарпаття. Знані хмельницькі митці – Іван та Сергій Юркови, Володимир Карвасарний, Андрій Каптар, Володимир Петровський, Сергій Луць та інші – закінчили саме цей заклад. Своїми теплими спогадами про роки навчання з гостями вернісажу поділилась директорка художньої школи Марія Барабаш.

В наш особливо тяжкий час, коли і українські митці взяли у руки зброю і боронять нашу землю, як наш нещодавно полеглий колега, митець Андрій Томчишин – ми маємо продовжувати традиції, які зокрема мені дав цей чудовий коледж. З особливим чуттям я згадую роки навчання, цю неймовірну природу – Ворота Карпат, саме так називають нашу рідну Вижницю. Ці картини назавжди в пам’яті. Тож, з захопленням сьогодні маємо честь зустріти молодь у наших стінах, – зазначила директорка.
Всього на осуд шанувальників сучасного українського мистецтва, яке ґрунтується на міцних традиціях саме народного, представлена 71 робота: 33 живописні твори, 15 виробів ДПМ, 21 рисунок і 2 графічні роботи.

Вже понад сотню років ми плекаємо і виховуємо громаду, яка має у своїй творчості традиції основ, але прагне до нового і сучасного. Тут представлена лише частина яскравого калейдоскопу наших талантів, які вміють дивувати і реагувати на оточуючий світ. Не випадково центральною роботою експозиції є гобелен «Ґвалт», який є прямою рефлексією на війну очима і руками наших вихованців, – зазначив директор коледжу Роман Гаврилюк.
Дійсно, ця виставка захоплює різноманіттям – дерев’яні різьблені вироби, які не тільки виконані з неймовірною майстерністю, але і вміщують в себе унікальну ідею переосмислення.

Живописні твори вирізняються техніками та сюжетами, характерами мазків і кольором і ще раз кольором, як це по-буковинськи. Саме багата колірна палітра, сміливі контрасти так вирізняють цей живопис серед усіх інших.

Графічні твори демонструють високу точність авторів, їх цілеспрямованість на шляху формування історії твору. Адже тим техніка графіки і вирізняється як важка та кропітка – помилка зразу буде помітною.

Особлива цікавинка виставки – ювелірні вироби. Презентовані на огляд витвори цього мистецтва сяють і від використаних у роботі каменів і металів, так і віз замислів втілених майстрами.

Але всю увагу з першого кроку до зали притягує до себе масштабний гобелен «Гвалт». Людиноподібні фігури з чорними обличчями, рідні простори українських сіл і стан, які за допомогою тонкої сюжетності та фактури передає автор – так це вже дійсно доросле мистецтво.

Виставка справляє святкове враження, захоплює віднайденим і виплеканим уважними вчителями-професіоналами небуденні таланти учнів, які доводять, що мистецтво рукотворне таки існує, не дивлячись на високі технології і штучний інтелект. І допоки будуть народжуватися і підростати юні українці, що їх надихають на відтворення власних емоцій такі вчителі і викладачі, як члени колективу Вижницького фахового коледжу, доти буде стояти Україна, в якій класно жити і творити всім добрим людям! – зазначила кураторка виставки, мистецтвознавиця Людмила Рожко-Павленко.

Тож, за новими враженнями запрошуємо громаду до виставкової зали міської художньої школи.

Читайте також: У Хмельницькому стартував третій етап благодійної лотереї на підтримку ЗСУ
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







