Понад тридцять років тому у Хмельницькому сталася значуща для студентства подія – в місті завершили будівництво нового учбового комплексу на вулиці Куйбишева (сучасна Зарічанська). У цю будівлю перебрався Хмельницький електромеханічний технікум (зараз це Хмельницький політехнічний фаховий коледж НУ «Львівська політехніка»), який до цього розташовувався у приміщенні колишньої школи № 9 у мікрорайоні Ракове. У публікації в газеті “Радянське Поділля” нову будівлю навчального закладу назвали “чудовою спорудою”. Тож ми вирішили пошукати на вулицях сучасного Хмельницького серед новобудов щось, що теж можна було б назвати “чудовим”.
Отож, ми продовжуємо гортати старі підшивки, поки що не дуже віддаляючись від позначки у 50 років. Увагу нашу привернула, як ви вже зрозуміли, публікація під назвою “Нова адреса електромеханічного” про відкриття нового учбового комплексу Хмельницького електромеханічного технікуму на вулиці Куйбишева (Зарічанській). Чому саме вона? Напевно тому, що там йдеться про новобудову, яка прикрасила, “вписавшись в ансамбль”, наймолодшу на той час вулицю.

Власне, нічого такого надзвичайного, що справді б прикрасило вулицю, ми на старому фото не побачили. Звичайна типова споруда без витребеньок та будь-якої архітектурної та історичної цінності. Більше позитивного в тому, що у Хмельницькому для закладу освіти збудували нове приміщення. А не так, як останнім часом, коли новостворені виші займають приміщення дитсадка, готелю, Будинку офіцерів наприклад.
Однак текст у автора вийшов дуже емоційно забарвлений. Ось кілька цитат, серед яких традиційно меседжі в стилі “Слава КПРС!” (Комуністична партія Радянського Союзу – ред.):
Вулиця Куйбишева – одна з наймолодших в обласному центрі. Вона привертає увагу красивим багатоповерховими будинками, сучасними магазинами. А зовсім недавно в її ансамбль вписалася ще одна чудова споруда. Це – новий учбовий комплекс. Його одержали в подарунок від держави учні Хмельницького електромеханічного технікуму.
На все це держава витратила понад 2,1 мільйона карбованців. Це ще раз свідчить про те, як Комуністична партія і Радянський уряд по-батьківському піклуються про нашу молодь.
Майбутні спеціалісти відповідають на турботу рідної партії відмінним навчанням. Майже півтори тисячі випускників технікуму нині вже працюють на підприємствах у всіх союзних республіках.
До слова, за понад пів століття деякі речі так і не змінилися. Як тоді, так і тепер “турбота та увага” влади, схоже, є однією з ознак престижності вишу. Зокрема, в інформаційній довідці на сторінці політехнічного коледжу у першому абзаці написано таке:
Хмельницький політехнічний фаховий коледж Національного університету «Львівська політехніка» є одним із найавторитетніших і найстаріших закладів освіти не лише на Хмельниччині, а й у Західному регіоні України, де навчається близько 1600 студентів. Переконливим доказом цього є візит Президента України Володимира Зеленського та Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета до нашого навчального закладу, який відбувся восени 2020 року.

Що красивого можна побачити зараз на вулицях Хмельницького? Довелося довгенько листати стрічку дописів у спільноті Хмельницький Development, де можна дізнатися про все, що будувалося, будується або буде будуватися в обласному центрі. Щоб вдалося знайти щось дійсно красиве, від чого захотілося б сказати: “Вау!”, то ні. Більш-менш вирізняються оригінальністю житлові комплекси, особливо, поки нові. Різноманітні ТЦ, ТРЦ, БЦ, хоч і не схожі один на одного, але загалом типові. А кількість темних кольорів навіть для любителів чорного та всіх його відтінків на вулицях міста починає зашкалювати.
Що привернуло увагу – показуємо на фото.










Що до останньої новобудови, то вона точно не увійде у список красивих. У хмельничан щодо неї свої враження:
Крематорій… Висить над тротуаром, затемняє і без того вузьку вулицю…
Нууу… пізніше вставлять вікна і зроблять офіси які. Або квартири.
Фото не з того ракурсу. З лівої сторони. З торця. Там вот фото.
При обмеженні забудови до 18 метрів, воголарх видав містобудівні умови на 30 метрів. До речі, де подівся цей пан Дружинін з повним гаманцем криптовалюти?
А ми для себе вибрали в лідери ТЦ “Темп” – виключно через те, що навколо нього багато простору та зелених зон. Хочеться сподіватися, що вони залишаться недоторканними.

Матеріал підготовлено за сприяння Державного архіву Хмельницької області, який люб’язно надає нам можливість досліджувати старі підшивки.
Читайте також: Хмельницька «комуналка»: чотири підняття тарифів за рік та платіжки з шістьма нулями
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







