Під час вчорашнього обміну полоненими, що відбувся вчора, 6 травня, в День української піхоти, в Україну повернули 24-річного військового Віталія Тімощука з села Солобківці Хмельницького району. У російському полоні він пробув два з половиною роки. Потрапив туди під час виконання бойового завдання на Херсонщині.
Я навіть не передчувала, що сина обміняють сьогодні. Перед цим казали, що буде обмін, так і не було. Не хотіла вкотре розчаруватися. Кожного разу чекала списки, і так важко було, коли в них не було Віталіка, – розповіла Суспільному матір звільненого з полону захисника Анжела.
Про те, що син цього разу є в списках, жінка дізналася від знайомих.
Почали мені писати, дзвонити, кажуть: “Ти бачила, Віталіка обміняли?”. Я кажу: “Де? Киньте мені ті списки”. Спочатку не повірила, вирішила чекати офіційного підтвердження.
Згодом, розповідає, зателефонували з Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та повідомили, що син в Україні:
Я навіть не дала їм договорити. Кажу: “Що, обміняли мого сина?”. Почала стрибати, плакати і кричати.
Згодом Віталій зв’язався з матір’ю через відеозв’язок:
Каже: “Привіт, мам”. Я кажу: “Нарешті я тебе побачила, нарешті ти повернувся, я тебе дуже чекала”. І почала плакати.
Два з половиною роки, що син був у російському полоні, Анжела Тімощук робила все, щоб чим швидше визволити його звідти.
Я знала, що йому там доводиться переживати, хотіла, зупинити це. Син каже, що не радий, що повернувся з полону, бо там залишилися його бойові побратими. Каже, мав, як офіцер вийти звідти останнім.

Щоп’ятниці Анжела Тімощук приїжджала на акції “Поверніть Героїв з полону” в Хмельницький. Минулого літа їздила на Саміт миру до Швейцарії.
Боролася до останнього. Я заради дитини на все готова, навіть життя віддати. Я вже казала, що якби можна було помінятися, щоб я там була, а його додому, то пішла б на це. Це неможливо пояснити, така сила материнської любові, – прокоментувала жінка.
Тепер Анжела Тімощук чекає на зустріч із сином.
Як зазначають у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, усім звільненим буде надано медичну допомогу та лікування, необхідні речі, одяг, засоби гігієни на перший час. Також будуть здійснені виплати грошового забезпечення за час перебування в полоні та одноразова матеріальна допомога. Визволені оборонці матимуть змогу пройти реабілітацію та реінтеграцію після тривалої ізоляції у російській неволі.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







